Reklaam sulgub sekundi pärast

Jaak Joala õpilane Koit Toome avameelselt: selles lauluvõistluses osaleks ka tema kindlasti

Koit Toome
Foto: TV3

Eile kuulutas TV3 Grupp Eesti tegevjuht Signe Suur avatuks Jaak Joala nimelise eestikeelsete uute laulude võistluse „Uus laul“, mis jõuab sügisel TV3 eetrisse suurejoonelise telesaatena.

Esitlusel selgusid uue saate juht ning kohtunikud, kellest üks on Koit Toome. Rääkisime Koiduga, mida tema uuelt saatelt kõige enam ootab ja kas tema hinnangul oleks Joala ka ise sellises saates osalenud.

Koit istus alles möödunud sügisel kohtunikurollis saates "Eesti otsib superstaari" ja seega ei mõelnud ta väga pikalt antud pakkumise peale. Mis eristab aga "Uut laulu" juba eksisteerivast "Eesti laulust"? "Me otsime ikkagi eestikeelseid lugusid. Meil ei ole kolme minuti reglementi, mille peale tihti öeldakse, et oldakse hädas. Eestikeelsed lood, Eesti oma muusika ja nii ongi," leiab Koit. "Selliseid formaate on omal ajal Eestis tehtud, aga olgem ausad - muid muusikasaateid peale Eesti Laulu meil ei ole. See on üliäge, aga oleks vaja midagi kõrvale pakkuda ja see tuleb ainult kasuks."

"Uus laul" annab võimaluse kõigile laulukirjutajatele ja lauljatele särada, kes ehk veel ei ole leidnud selleks võimalust ning kes ise oma lugu raadiovääriliseks tuunida ei oska, saab igakülgset abi saatemeeskonnalt. Konkurss kannab Jaak Joala nime, kes oli ühtlasi Koidu õpetajaks. "See on tore austusavaldus. Väga sümpaatne, et tema nimega seda seostati," sõnab ta ja lisab, et kui Joala oleks täna meie seas, võtaks ka tema kindlasti sellest saatest osa. "Ta oli ise ka lauluvõistluste fänn!"

Mida arvab Koit meie tänavusest euroloost ja kas ka ta ise plaanib uuesti sellest trallist osa võtta, vaata lähemalt videost!

Kandideeri saatesse "Uus laul" SIIN!