Muusika

toob sinuni STAR FM EESTI

Jaagup Kreem hiljuti lahkunud Terminaatori loojast: mul on üks asi, millest on väga-väga kahju

Jaagup Kreem
Jaagup Kreem — FOTO: Silver Siilak

Muusik Jaagup Kreem meenutas tänavu ootamatult lahkunud sõpra ning bändikaaslast Arno Veimerit ehk Archi: ,,Me lihtsalt ei suhelnud ja selle ajaga inimesed kasvavad lahku, isegi kui nad olid parimad sõbrad.”

Archi auks korraldavad Terminaator, Ines ja Smilers mälestuskontserdi. Kreemi sõnul ei suhelnud nad Archiga aastaid, ent tema tänavusel juubelil seljatati kauaaegsed erimeelsused.

Terminaatori bändi looja Arno Veimer ehk Arch lahkus ootamatult maikuus. 29. augustil oli ka Archi sünniaastapäev.

Veimer oli see, kes pakkus välja ansambli nime “Terminaator”. Kuigi ka Jaagup Kreem ise on väitnud, et just Arno (Arch) Veimer oli see mees, kes tegelikult pani alguse Terminaatorile, ei teata teda kui Terminaatori loojat. Jaagupit teatakse rohkem sellepärast, et tema on ainuke liige, kes on ansamblis olnud terve selle tegutsemise aja, on kirjas Vikipeedias.

“Kõikide maailma halbade kokkusattumuste tulemina juhtus see, et 1994. aasta lõpus või 1995. aasta alguses läksid meie teed Archiga lahku ja eriti nõme oli see, et ta oli just teinud rämeda autoavarii ja ma olin sunnitud minema seda talle haiglasse ütlema, et sorry, sa ei ole enam bändis,” teatas Kreem kahetsusega “Vikerhommiku” saates. Jaagup tõdes, et ta näeb siiamaani õudusunenägusid sellest, kuid otsus sündis siiski Terminaatori liikmetega ühiselt. 

Kreem rääkis ka, nelja aasta pärast saab Terminaator 40-aastaseks ning neil olnuks plaanis bändi suurel sünnipäevakontserdil Arch lavale tagasi tuua. “Mul on üks asi, millest on väga-väga kahju – mul jäi ütlemata, et see lugu on temast kirjutatud,” viitas Kreem Terminaatori loole “Ballaad Jimmyst”. 

Archie mälestuskontsert “3 x live!” leiab aset 30. augustil Alexela kontserdimajas.

Kommentaarid puuduvad

Muusika

toob sinuni STAR FM EESTI