Muusika

toob sinuni STAR FM EESTI

INTERVJUU | Nothing But Thieves õrritab fänne: kes ütleb, et meil uus album tuleb?

Brit Suurraid

Nothing But Thieves
Foto: Pressimaterjal

Täna, 26. oktoobril esineb Tallinnas Briti rokkansambel Nothing But Thieves “The Moral Panic Tour” kontserttuuri raames. TV3.ee toimetusel avanes eksklusiivne võimalus puhuda juttu bändiliikmete Conor Masoni ja Dominic Craikiga.

Viimased aastad on Nothing But Thieves’i liikmete – Conor Mason (vokaal, kitarr), Joe Langridge-Brown (kitarr), Dominic Craik (kitarr, klahvpillid), Philip Blake (basskitarr) and James Price (trummid) – jaoks ülimalt edukad olnud. Nende albumeid on müüdud kokku üle 700 tuhande eksemplari ning lood kogunud erinevatel digiplatvormidel üle 750 miljoni striimi. Ansambel on oma alternatiivse kõlaga haaranud hulgaliselt lojaalseid fänne üle kogu maailma, tõestades end ühe tänapäeva parima rokkbändina.

25. oktoobril esines bänd Soomes, 26. oktoobril Tallinnas ja sellele järgneval päeval ootab neid kontsert Leedus ehk tegemist on tuuri lõpusirgega. Dom-i sõnul on kogu protsess alates albumi väljalaskmisest kuni tuuritamiseni olnud enam kui veider, sest pandeemia tõttu on kõik jäänud tohutult venima. “Aga see on olnud fantastiline kõikides neis kohtades jälle käia peale kodus lukustatuna kinni olemist, eriti uutes riikides, nii et meil on uusi kohti, mida avastada!” kinnitab ta.

Bändi Tallinna kontsert on väljamüüdud ja Conor ning Dom tunnevad suurt elevust Eestisse tuleku eel. “Me oleme tahtnud Eestisse juba tükk aega tulla ja me ei suuda seda ära oodata! Tahame kindlasti käia ära vanalinnas ja proovida kohalikku toitu. Ühtlasi ootame me põnevusega kontserti ja loodetavasti me suudame anda hea elamuse. Lugude nimistus on ka paar üllatust, nii et eks näis, kuidas sellega läheb,” rääkis Dom õhinal.

“Aitäh, et olete meid nii kaua oodanud. Aitäh teile kannatlikkuse eest! Me oleme väga põnevil, et teie kõigiga kohtuda,” lisas Conor.

Milliseid lugusid bändile endale kõige rohkem meeldib esitada, millal on oodata uut albumit ja kes on nende suurimaks inspiratsiooniallikaks, seda vaata intervjuust!

Vaata eksklusiivset vestlust bändiga!

Ansambli kolmas album “Moral Panic” ilmus 2020. aasta oktoobrikuus. Uue kauamängiva singlid “Real Love Song”, “Is Everybody Going Crazy?” ja “Impossible” koos paljude teiste värskete lugudega, olid Nothing But Thieves’i esimene uus looming peale bändi 2018. aastal ilmunud EP-d “What Did You Think When You Made Me This Way”, 2017. aastal välja antud ja Suurbritannia albumite edetabelis teisele positsioonile (#2) jõudnud albumit “Broken Machine”, ning bändi debüütalbumit “Nothing But Thieves”.

Uue stuudioalbumi edukaimaks singliks osutunud “Is Everybody Going Crazy?” on siiani üks bändi suurimaid hittlugusid, olles püsinud mitmeid nädalaid raadiote edetabelites ning kogunud digiplatvormidel ülemaailmselt enam kui 20 miljonit striimi, mis oli Nothing But Thieves’i jaoks ideaalne tagasitulek. Sünge ja haarav rokklugu, mis räägib reaalsusest eemaldumisest, mõranenud ja vaevu äratuntavast tsivilisatsioonist, sobides hästi kokku ka tänapäeva maailmapildiga.

“See album on inimkonnale kui peegel, küsides küsimusi nagu “kas sa oled sellega nõus?” või “kas sa tahadki nii elada?”. Me olime kirjutamise ajal maailmas toimuvast üsna häiritud. See on album inimestele, teiste inimeste poolt ning meist endist ja sellest, kuidas me asjadele reageerime ja sellest tulenevalt tegutseme,” selgitab bändi Nothing But Thieves ninamees ja vokalist Conor Mason.

Nothing But Thieves’i värskeimal albumil on kokku sulanud kriitilised teemad nagu poliitiline segadus, kliimamuutused ja Interneti mürgisus, moodustades ühtse teose “Moral Panic”.Globaalse kaose keskel innustab bändi laulja Conor Mason inimesi liikuma vaimse ärkamise poole, pidades seejuures sõda ahnuse ja ego vastu. Sõnumiterohkel stuudioalbumil on ka positiivne külg, julgustades ühiskonda enda sisse vaatama. Vaid tänu sellele on meil võimalik meie sees olev koledus parandada ning seejuures ka maailm paremaks paigaks muuta.

Kommentaarid puuduvad

Muusika

toob sinuni STAR FM EESTI