Reklaam sulgub sekundi pärast

Ilmus GENKA & DEW8 ühisalbumilt järgmine lugu: see ei ole mingi lõbus kuulamine!

GENKA & DEW8
GENKA & DEW8 — FOTO: Pressimaterjal

Riimimeister GENKA ja multitalent DEW8 ühendasid 2021. aastal jõud ning valmis auhinnatud kauamängiv “OLEG”. Nüüd on duo maha saanud uue šedöövriga, mil nimeks “DOOM”.

Tunnustatud hiphopi duo varasemas loomingus kohtusid omavahel kunst, kurbus, viha, ego, ego surm, huumor ja moraal. Ka “DOOM” ei eksle neist märksõnadest kaugele, kuid tegemist on kordades emotsionaalsema kuulamisega. “Algselt oli plaan teha midagi positiivset ja rõõmsamat. Siis lendas peale aga sõda, mis tiris kogu emotsionaalse sisikonna laiali. Kadus isu, kadus selgus ja lõppes ära sinisilmne usk, et kõik on hästi – kõik ripub hoopis niidi otsas,” lausub DEW8.

“See album on igas mõttes teistsugune. Ta ei olegi nagu Genka & DEW8 album, vaid mingite kokku kogutud helide ümbertöödeldud kooslus ning lüürika poole pealt on ta ikkagi emotsionaalne plahvatus,” kirjeldab Genka. “See ei ole mingi lõbus kuulamine. See ei tekita positiivseid vaibe. See on muusikaliselt üks raskemini seeditavaid albumeid, mida ma teinud olen. Selle läbivaks teemaks võiks olla Tiibetist laenatud Sansaara morbiidsem kontseptsioon: üks jama lõppeb, teine algab. Kui sõda saab läbi, siis globaalselt oleme me ikka katastroofi äärel.”

Värske kauamängiva muusikaline pool eemaldub klassikalisest biidist ja ette on võetud hoopis Erki Sven Tüüri looming. “Ta andis lahkesti selleks ka loa ning lisaks teevad albumil kaasa ansamblist Põhja Konn tuntud Valter Soosalu ja Jürgen Kütner, kelle viimane album kandis alapealkirja “Inspireeritud Tüürist”. See ei olnud nii planeeritud – see näitab lihtsalt seda, kui palju Erki Sven Tüür oma loominguga Eesti muusikaskene on mõjutanud,” kinnitab räppar. “Erki Sven Tüüri “In Spe” materjal on tõsine psühhedeelse roki eepos,” lisab DEW8. “Selles on miskit sügavat soomeugrilikku ja jõulist edasiviivat energiat. Nende palade tekkelood tõid kergelt judinaid, sest sobivad elemendid leidsid ennast ise. Maagia, ent siin on ka klassikalisi kick-snare andmisi.”

DEW8 tunneb, et albumiga “DOOM” leidis ta end taas üles. Ta oli ammu soovinud kohalikku nüüdisaegset popmuusikat värskendada ning lasta särada juba olemasoleval Eesti muusikal ja luulel. “Popmuusika refereerib liiga lühikest aega tagasi, kuid tegelikult oleme juba muusikas ja kultuuris rikkad – lihtsalt tuleb otsad kokku liita ning kaevata sügavamal,” arvab DEW8. “Tunnen ka, et popmuusika elab mingis unistuses – kuskil kaugel, aga mitte Eestis. Aga see on muidugi iga tarbija küsimus, et mis kedagi kõnetab.”

“Hiphop on minu jaoks seekord leida hetki, mis võiks igavesti kõlama jääda, andes jaksu viimasel kohtupäeval või sõjatandril olles motiveeritud ja meeles kõik head väärtused, mis meid ühendavad ja edasi viivad,” seletab DEW8. “Eesti räppmuusika on uuel tasemel. Meil on seljataga loomingut ja siit edasi saab skene ainult kristalliseeruda.” 

Vaata ka videosinglit lähemalt siit.