Head uudised! Elektroonilise muusika staar Bonobo esineb Tallinnas juba selle aasta lõpus

Bonobo
Foto: pressimaterjal


Head uudised jätkuvad! Kontsertagentuur 8 Days A Week, kes korraldas maikuus Tallinnas eduka JUNGLE kontserdi ning toob 9. juunil väljamüüdud kontserdi raames Eesti pealinna Michael Kiwanuka, annab teada, et 14. detsembril 2022 astub Tallinnas Noblessneri valukojas üles Briti muusik ja produtsent, viiekordne Grammy nominent Bonobo. Soodsamate piletite eelmüük algab juba sellel reedel, 10. juunil kell 10:00 Piletilevi keskkonnas.

Bonobo, kelle päris nimi on Simon Green, on esinenud alates 1999. aastast. Tänaseks on ta välja andnud 7 albumit, mitmeid EP-sid, singleid, välja müünud prestiižeid kontsertpaiku ning on teinud koostööd erinevate tuntud bändidega: Gorillaz, London Grammar, Michael Kiwanuka, Erykah Badu, Joji, Jamila Woods, Bajka, Jordan Rakei ja Rhye.

Kaks kümnendit on teinud Bonobost tõelise legendi. Kriitikute sõnul on Bonobol olnud alati võime anda elujõudu elektroonilisse muusikasse. Pitchfork nimetas teda “aeglase tempoga elektroonilise muusika võtmefiguuriks”.

Tema viimane kauamängiv Fragments valmis pandeemia ajal ning on seniajani kõige emotsionaalsem ja intensiivsem album, mida Bonobo on teinud. Kui eelmised albumid olid inspireeritud inimestest ja reisimisest, siis see konkreetne album sündis pandeemia ajal üksinda olemisest. Eks kõigepealt koosneski album ainult pisikestest fragmentidest ja ideedest, mis hiljem viis albumi loovuse puhangu kokkusulamiseni. Kogu Ameerika loodus, eriti Death Valley ehk surmaorg, olid suurimaks impulsiks uue loomingu valmistamisel.

Bonobole ei meeldi nostalgia – ta elab praeguses hetkes. Seetõttu otsustas ta teha lootust andva albumi, millel on ka ruumi kurbusele ning uue elu algusele. “Fragmendid on sisemise võitluse ja isolatsiooni kõla, nii isiklikust kui ka laiemast perspektiivist. See on see heli, mille saatel me kõik tuleme kokku pärast pandeemiat. See on meeldetuletus sellest, kuidas lootus sünnib kurbusest ja üksindusest”, ütleb Bonobo.

Tema live kontsert ei ole lihtsalt elektrooniline kontsert. Kahe tunni jooksul seikleb ta koos vägeva bändiga, mille koosseisus on tromboonid, keelpillid, süntesaatorid ning mitmed teised instrumendid, mis annavad muusikale veelgi rohkem elu sisse. Ta on imeline näide sellest, kuidas üks artist on võimeline kasvama ja arenema – alustades kõigepealt minimalistliku muusikaga, lisades iga albumiga rohkem ja rohkem elemente, mis teevad kõrvale pai. Juba ainuüksi The North Borders tuuri raames toimub 175 esinemist ning järgmise 18 kuu jooksul tuleb Bonobot vaatama enam kui 2 miljonit kuulajat.

Kommentaarid puuduvad