gameboy tetris ja Põhja-Korea avaldasid koos Soome räppariga pöörase muusikavideoga

Pressifoto
Pressifoto

Mitmekülgselt andekas kodumaine artist gameboy tetris avaldas uue suvise singli “JANO”, mis ilmus koos Soome räpiduoga Seksikäs-Suklaa ja Dosdela. Eesti sõpradest hüppas loo peale Põhja-Korea, ansamblist 5MIINUST. Ülevatest emotsioonidest tulvil lugu ilmus koos muusikavideoga, mis viis artistid pöörasele öisele peo rännakule Tallinna kesklinnas.

Seksikäs-Suklaa ja Dosdela on Soome heatuju muusikud, armastatud sotsiaalmeedia karakterid ja koomikud. Lisaks muusikale teevad nad humoorikaid videoid nii sotsiaalmeedia kui YouTube’i kanalites ning mõlema tegemisi jälgib erinevatel platvormidel kümneid tuhandeid fänne.

Uurides, kuidas koostöö sündis, meenutavad nii gameboy tetris kui Seksikäs-Suklaa kui ühest suust, et kõiges on süüdi hea sõber nublu, kes paar aastat tagasi Soomes viibides muusikuid omavahel esmakordselt tutvustas. Laulukirjutamise sessioonide käigus sündinud lugu oli niivõrd äge ja suvine, et seda ei saanud lihtsalt sahtlisse seisma jätta. Särtsu lisati juurde, kutsudes kampa erakordne riimimeister Põhja-Korea.

Värvika muusikavideo idee autoriks on A CUBE AGENCY, kes oma visiooni kahe pika võttepäeva abil  ellu äratas. “Esimese võttepäeva eredaim hetk oli kahtlemata stseen, kus Dosdela Tallinna Lauluväljaku tuletorni tippu riputati. Ka teise päeva võttelt ei puudunud omajagu naljakaid juhtumeid, mille jooksul näiteks Põhja-Korea mul võtte ajal kogemata lausa huule veriseks lõi,” meenutas gameboy tetris. “Dosdela on üks hulljulge tüüp, kes ei löönud ka viimasel hetkel kõrgel tornist alla vaadates põnnama. Muusikavideot oli väga äge filmida, sest seda tegi äärmiselt professionaalne ja multikultuurne seltskond andekaid inimesi,” lisas Seksikäs-Suklaa. 

Loo on produtseerinud JS16 ehk Jaakko Salovaara, kelle abiga on valminud ka näiteks legendaarsed lood nagu “Freestyler” (Bomfunk MC’s), “Sandstorm” ja “Feel The Beat” (Darude) jpm. Samuti on produtsent DJ duo Dallas Superstars liige ning veab oma tantsumuusika plaadifirmat 16 Inch Records. Pole kahtlustki, et ilmunud on saabuva suve ideaalseim peolugu.

gameboy tetris kannab igapäevaselt mitut erinevat rolli – isa, laulja, räppar, raadio saatejuht ja mõnikord isegi näitleja. Osadele muusikasõpradele on ta tuntud bändide Gorõ Lana ja Catapulta liikmena, teised teavad muusikut ansambli 5MIINUST ridadest või koostöölugudest andekate artistidega nagu nublu, villemdrillem, Clicherik & Max jpt. Soolokarjääriga alustamiseks andis artistile inspiratsiooni soov luua muusikas vaheldusrikkust, ületada piire ja end mitte liigselt raamidesse panna.

Vaata muusikavideot lähemalt siit.

Kommentaarid puuduvad