Reklaam sulgub sekundi pärast

Fännid võivad rõõmustada! Positivus festivali esimene peaesineja on Sam Smith

Pilt: pressifoto / Sam Smith
Pilt: pressifoto / Sam Smith

Positivus festivali esimeseks peaesinejaks on kinnitatud üks maailma kuulatuim artist ja see ei ole keegi muu kui Sam Smith, kes vallutab praegu maailma oma viimase superhitiga „Unholy“ ja on teel kuulajate poole uue albumiga. Üle 70 miljoni kuulajaga kuus kuulub Sam Smith maailma 10 enimkuulatud artisti hulka ning esineb 15. Postivus festivalil laupäeval, 15. juulil. Festivali piletid on saadaval aadressil www.positivusfestival.com ja Piletilevis.

Alates oma debüütalbumist „In The Lonely Hour“ (2014) on Sam Smith kogunud terve rea hiilgavaid saavutusi – 35 miljonit müüdud albumit, 45 miljardit kuulamist muusika voogedastuse saitidel, neli Grammy auhinda, kolm BRITi auhinda, kuus MOBOt, Kuldgloobus, Oscar, kaks nr 1 albumit, viis nr 1 singlit, kaks nr 1 singlit Naughty Boy („La Bob La Bob“, 2013) ja Calvin Harrise („Promises“) lauljana. See kõik on Sam Smithi töö ja nimekirja võiks jätkata veelgi – see siin on lihtsalt väike osa tema saavutustest.

Sam Smithi järgmine album „Gloria“, mis ilmub 27. jaanuaril, saab olema tema kõige julgem ja otsekohesem püüdlus pärast „Unholy“ tohutut edu. Vähem kui 24 tunni jooksul sai sellest üks kõigi aegade kõige kiiremini kasvava kuulajaskonnaga laule Spotify's. Pärast seda on laul olnud nii Spotify kui ka Apple Music’u ülemaailmses edetabelis esikohal ning jõudnud esikohale ka Ühendkuningriigis, Austraalias ja Kanadas. Superhitt koostöös Kim Petrasega on Spotify's ületanud 500 miljoni striimimise.

Album „Gloria“ on Sam Smithi kaasaegsem ja loomingulisem vaade pimestavas, luksuslikus, keerulises, ootamatus ja kohati põnevas helikeeles. TikToki platvormil valitsedes on Sam Smith praegu vaid üks kolmest artistist, kes on tänavu debüteerinud „Official UK Chart'i“ kohal number 1. Oma neljanda albumiga "Gloria" jätkab Sam Smith uue tee rajamist ja see on omamoodi revolutsioon artisti muusikalises loomingus.

Piletid järgmise aasta Positivus festivalile on saadaval lehel www.positivusfestival.com, Piletilevi müügipunktides ja veebipoes. 1 päeva pilet (15. juuli) maksab 69 eurot, 2 päeva pilet 75 eurot, 2 päeva fänniala pilet 149 eurot, VIP-pilet 249 eurot. Teised piletitüübid tulevad müüki järgmisel aastal. 2023. aasta festivalil ei ole enam telklinnakut.