Parimad uued ja vanad hitid

toob sinuni STAR FM

Fännid, rõõmustage! Elektroonilise muusika supergrupp MODERAT esineb sügisel Eestis

Moderat
Moderat — FOTO: Pressifoto

Coachella ja Glastonbury lavadel tuhandeid hullutanud elektroonilise muusika supergrupp MODERAT esineb sügisel Tallinnas.

Maailma suurimate festivalide nagu Coachella, Roskilde, Glastonbury ja Primavera lavadel kümneid tuhandeid hullutanud elektroonilise muusika supergrupp MODERAT toob sügisel oma live-show Tallinnasse – 29. oktoobril annavad nad kontserdi Noblessneri valukojas.

Piletid tulevad müügile 14. märtsil kell 10:00 Piletilevi keskkonnas, kuid nagu meie kontsertide puhul juba tavaks saanud – kõikidel superfännidel on võimalik piletid endale soetada juba varem – 10. märtsist (10:00) kuni 14. märtsi hommikuni toimub piletite eelmüük, mille koodi saab hankida endale 8 Days A Week Facebooki lehe (www.8dw.lt) sõnumitesse kirjutades.

Moderat on Berliinist alguse saanud Saksa elektroonilise muusika supergrupp, mille liikmeteks on Sascha Ring (ühtlasi teatud kui Apparat) ning Gernot Bronesert ja Sebastian Szary (ehk Modeselektor).

Tänaseks neli albumit avaldanud kollektiivi on korduvalt valitud maailma üheks parimaks live-artistiks.

Moderatile pani aluse 2003. aasta EP ”Auf Kosten der Gesundheit”, kuid seejärel vajasid nad tervelt kuute aastat jõudmaks omanimelise debüütalbumini.

Võib-olla peitub nende koostöö saladus tõsiasjas, et nad pole kunagi isegi püüdnud üksteisele lähedaseks saada – kui Modeselektori bassid mürisevad keldris, siis Apparati tundlikud ja peened meloodiad helisevad räästa all. Modeselektor on taiese raamiks ning kingib värvid, Apparat aga maalib loo, mida kollektiiv soovib edasi anda.

2022. aastal ilmavalgust näinud viimane album MORE D4TA maadleb eraldatuse ja teabe ülekülluse probleemidega. Album on juurdunud koostööst, kuid enne uuesti kirjutama asumist, veetsid nad rohkelt aega koos, et üksteisega muusikaliselt ”taastutvuda”, lubades endale pikaajalist katsetamist ja viimistledes ideid aeglaselt – nad sukeldusid nii modulaarsesse kompositsiooni kui ka helilistesse veidrustesse.

The Line of Best Fit kirjutas: MORE D4TA on nagu iga Moderati album enne seda – sisaldab endas nii lahkumist kui ka naasmist; tuttav, kuid samavõrra põnev. See on enesekindel, väljakutseid pakkuv ja julge ning kriitiliselt võttes pole kuueaastane eemalolek Moderati otsekohesust nüristanud.

Kommentaarid puuduvad

Parimad uued ja vanad hitid

toob sinuni STAR FM