Üllatav! Ukraina bändi Eurovisiooni võidutrofee ostis ära Eesti firma

Ukraina
Foto: EBU/SARAH LOUISE BENNETT

Tänavuse Eurovisiooni lauluvõistluse võitnud Ukraina ansambel Kalush Orchestra müüs enda võidukarika Eesti krüptofirmale Whitebit, kirjutab Postimees.

Kalush Orchestra pani võidukarika oksjonile, et koguda raha Ukraina sõjaväe toetamiseks. Laupäeva õhtuni kestnud oksjonil sai teha pakkumisi nii krüpto- kui ka traditsioonilistes valuutades.

Eurovisiooni võitnud grupeering teatas pühapäeval, et parima pakkumise tegi krüptovahetusplatvorm Whitebit. The Guardiani teatel võitis Whitebit oksjoni 500 etherumi suuruse pakkumisega, mis eurodes teeb 30. mai seisuga umbes 850 000 eurot.

Whitebit Financial Company OÜ on Eestis registreeritud ettevõte, mille omanikud on eestlane Vladimir Nosov ja ukrainlane Oleg Kiõan. Ettevõtte kodulehe teatel tegutsevad nad üle 150 riigis, pakkudes oma teenust rohkem kui 2 miljonile inimesele.

Kalush Orchestra ninamees Oleh Psiuk ütles Instagramis, et oksjoni eesmärk oli koguda miljon eurot, et osta Ukraina relvajõududele kolm droonisüsteemi PD-2.

Psiuk ise kogus Ukraina armeele veel täiendavalt 343 000 eurot, loosides 31,088 annetajate vahel välja oma kuulsa roosa mütsi. Loosi võit läks Tšehhi.

Oksjonist saadav tulu läheb Ukraina televisioonitegelase Serhii Prytula heategevusorganisatsioonile, mis tegeleb Ukrainale abi ja sõjavarustuse hankimisega.

Kommentaarid puuduvad