Nostalgiline meenutus! Kõik Eesti eurolaulud, mis on Eurovisiooni finaali jõudnud

laulud

Stefan tegi neljapäeval suurepärase ettaste Eurovisiooni teises poolfinaalis ning pääses finaali. Vaata ja meenuta, millised Eestit Eurovisioonil esindanud lood on aastate jooksul finaali pääsenud.

Eesti on Eurovisiooni lauluvõistlusel osalenud alates 1993. aastast ning 16 korral pääsenud ka finaali. 

1994 . aastal esindas Eestit Silvi Vrait looga “Nagu merelaine” ning sai finaalis 24. koha.

1996. aastal esindasid Eestit legendaarsed Maarja-Liis Ilus ja Ivo Linna looga “Kaelakee hääl”, mis on tänaseni eestlaste südames. Lugu saavutus ka Eurovisoonil kõrge 5. koha.

1997. aastal läks Eestit esindama taaskord Maarja-Liis Ilus. Ta esitas loo “Keelatud maa” ning Eestil läks Eestil väga hästi, sest saavutati 8. koht.

1998. aastal kuulus Eestile finaalis 12. koht. Meid esindas toona Koit Toome looga “Mere lapsed”.

1999. aastal läks esmakordselt Eestit esindama ingliskeelne lugu “Diamond of Night”, mida esitasid Evelin Samuel ja Camille. Finaalis saavutati 6. koht.

2000. aastal esindas Eestit Ines looga “Once in a Lifetime”, mis teenis lausa 4. koha.

2001. aasta Eesti eurolugu “Everybody” tõi meile võidu. Legendaarsed Dave Benton ja Tanel Padar ning 2XL tantsupoisid võlusid publiku oma energiaga.

2002. aastal korraldati Eestis Eurovisioon. Siis aga esindas Eestit rootsi lauljanna Sahlene looga “Runaway”, mis saavutas kõrge 3. koha.

2003. aastal esindas Eestit Ruffus looga “Eighties Coming Back”. Finaalis kuulus Ruffusele 21. koht.

Peale viit aastat Eurovisiooni finaali mitte jõudmist, suutis Urban Symphony Eestile finaali pääsu tagada. Lugu “Rändajad” sai 2009. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel kõrge 6. koha.

2011. aastal jõudis Eesti eurolugu “Rockefeller Street” Getter Jaani esituses finaali ning tõi meile võistluselt 24. koha.

2012. aastal läks Eestit esindama Ott Lepland, kes teeni looga “Kuula” auväärse 6. koha.

2013. aastal esindas Eestit Birgit Sarrap looga “Et uus saaks alguse”. Birgit tõi Eestile 20. koha.

Paljude fännide südamed võitnud legendaarne lavaduo Elina Born ja Stig Rästa tõid Eestile 2015. aastal 7. koha. Nad esitasid loo “Goodbye to Yesterday”.

2018. aastal tõi Elina Netšajeva looga “La Forza” Eestile kõrgeima puntkiskoori, mis oleme Eurovisiooni finaalis noppinud. 245 punktiga sai Eesti 8. koha.

2019. aastal esindas Eestit rootslane Victor Crone looga “Storm”. Victor tõi Eestile 20. koha.

Kommentaarid puuduvad