Kas tõesti? Kiievi linnapea: me korraldame järgmisel aastal Eurovisiooni!

escxtra.com

Eurovisioon
Foto: Andres Putting/Kroonika

Tänavu võitis Eurovisiooni ülekaalukalt Ukraina bänd Kalush Orchestra, ent kuna riigis on endiselt käimas aktiivne sõjategevus, tekkis paratamatult küsimus, kas nad tõesti on võimelised ise lauluvõistlust korraldama?

Kui Ukraina Eurovisiooni võitis, tõusid esile mitmed teised riigid, kes avaldasid soovi lauluvõistlust korraldada juhul, kui Ukraina seda ise teha ei saa. Nende hulgas olid näiteks Soome, Rootsi, Island, Hispaania jne.

Nüüd teatas Kiievi linnavalitsus Ukraina uudistesaidile Siohodni, et nad on valmis järgmisel aastal Eurovisiooni korraldama. „Korraldame võistluse kõrgel rahvusvahelisel tasemel,“ lubas Kiievi aselinnapea Mõkola Povorožnõk.

„Meil Kiievis on juba kaks korda Eurovision toimunud. Meie linn on näidanud oma potentsiaali – oleme suutelised korraldama nii mastaapseid üritusi. Ja kui korraldajad langetavad valiku Kiievi kasuks, teeme seda kolmandat korda,“ kinnitas ta.

Kalush Orchestra võidu järel kuulutas samuti ka Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi Instagramis, et Ukraina võõrustab järgmisel aastal Eurovisioni lauluvõistlust.

Kommentaarid puuduvad