Kas teadsid? Just need Eurovisooni lood on kogunud läbi aegade kõige enam televaatajate hääli

Zitti
Foto: Scanpix

Sel laupäeval leiab aset Eurovisioon 2022 suur finaal. Võitja saadakse nii kohtunike kui televaatajate häälte kokkuliitmise tulemusena. Uurisime, milliseid lood on vaatajate südameid kõige enam puudutanud ning vaatajate hääli kogunud.

Salvador Sobral – “Amar Pelos Dois

2017. aastal Portugali esindanud Salvador kogus Eurovisiooni ajaloos rekordarvu vaatajate hääli ning sai telehääletuse eest 376 puntki. Televaatajate hääled moodustasid pea 50% kogu punktisummast.

Sergey Lazarev – “You Are The Only One”

2016. aastal Venemaad esindanud Sergey võitis vaatajate südamed ja kogus 361 punkti televaatajatelt, mis moodustas tema kogu puntkisummast lausa 73,5%.

Kristian Kostov – “Beautiful Mess”

Bulgaaria 2017. aasta Eurovisiooni laul kogus televaatajatelt 337 punkti moodustades lõplikust punktiskoorist üle poole.

Jamala – “1944”

Ukrainale Eurovisiooni võidu toonud lugu oli ka televaatajate hulgas väga populaarne. Televaatajate punktid moodustasid kogu punktisummast 60%. Jamala teenis televaatajatelt 323 punkti.

Måneskin – “Zitti E Buoni

Eelmisel aastal Itaaliale võidu ja maailmas rokkmuusika taas au sisse toonud Maneskin teenis televaatajatelt 318 puntki. See moodustas 60% kogu punktisummast, mis Måneskinile võidu tõi.

Kommentaarid puuduvad