Reklaam sulgub sekundi pärast

Muusika

toob sinuni STAR FM EESTI

Kas need on tõesti ajaloo kõige halvemad eurolood? Edetabelisse jõudis ka üks Eesti laul

IrishPost

eurolaulud
TV3 kollaž

Eurovisioon 2022 suur finaal toimub juba sel laupäeval Itaalias. Suure finaali eel kogusime kokku Eurovisooni fännide poolt aegade kõige halvemaks hinnatud esitused, kuhu kuulub ka üks Eesti laul.

Scooch "Flying the Flag (For You)" - Ühendkuningriik, 2007

Scooch esindas Ühendkuningriiki 2007. aastal. Nende esitus "Flying the flag" sisaldas lennukiistmeid, tüüpilisi stjuardessi liigutusi ja mõningaid seksuaalse alatooniga vihjeid.

Kuna Inglismaa on suurriik, siis saab ta alati otse finaali. Õhtu lõpuks saavutas Scooch 19 punktiga 23. koha 24-st; 7 punkti Iirimaalt ja maksimaalselt 12 punkti Maltalt.

See oli esimene kord pärast 2002. aastat, kui Ühendkuningriigi Eurovisiooni osaleja sai konkursil maksimaalsed 12 punkti. Malta teatas hiljem, et 12 punkti oli protest selle vastu, kui paljud riigid Eurovisioonil oma naabrite poolt hääletasid

Dustin The Turkey "Irelande Douze Points" - Iirimaa, 2008

Dustin The Turkey lugu “Irelande Douze Pointe” on Eurovisiooni lauluvõistluse üle nalja heitev lugu, mille tekstides on palju pilkeid. Ka laulu pealkiri pilkab võistlust, matkides kuulsat lauset Eurovisioonilt “douze points” ehk 12 punkti.

Dustin ei pääsenud finaali ja tähistas tõenäoliselt fännides arvates kunagise suure Eurovisiooniriigi madalpunkti.

Jemini "Cry Baby" - Ühedkuningriik, 2003

2003. aastal saatsid Ühendkuningriigid end esindama meeste-naiste popduo nimega “Jemini”, mis esitas fännid meelest kahetuhandete kõige ebatavalisema esituse ning sai auhinnaks viimase koha ja nullpunktid.

Eurovisioonil läbikukkumine tekitas Briti meedias palju jahmatust. Jemini tunnistas, et nende esitus ei läinud hästi ja väitsid, et nad ei kuulnud tehnilise rikke tõttu taustalugu.

Bändiliikmed on öelnud, et neid hoiatati neid enne võistlust, et nad ei saa punkte ja seda Iraagi sõja toimumise tõttu.

Ebaõnnestumise Eurovisioonil järel ütles nende plaadifirma (Integral Records UK) koostöö üles ja selle tulemusena ei ilmunud nende esimene album kunagi.

Kreisiraadio "Leto Svet" - Estonia, 2008

Eesti 2008. aasta Eurovisiooni lugu peavad Eurovisiooni fännide aegade üheks halvemaks.

Laulu "Leto Svet" esitasid serbia, saksa ja soome keeles Hannes Võrno, Peeter Oja ja Tarmo Leinatamm Eesti komöödiarühmast Kreisiraadio.

Esinemisel esinesid Saksa ja Soome lipud, vanaaegsetes ülikondades poisid ja nappides riietes tüdrukud.

Laul oli enamasti serbia keeles, kuigi fännide sõnul see ei järginud selle keele grammatika- ega hääldusreegleid. Euroopa ei paistnud sellist huumorit mõistvat ja seega laul finaali ei kvalifitseerunud.

Krassimir Aramov "Illusion" - Bulgaaria, 2009

2009. aastal saatis Bulgaaria Moskvasse oma riiki esindama Krassimir Avramovi, mis tekitas Bulgaarias suurt poleemikat ja püüdis tähelepanu ka kõikjal Euroopas.

Keskaegsetes kostüümides püüdsid Avramov, tema tantsijad ning “lauljad” žüriid ja avalikkust veenda oma professionaalsuses. Fännide sõnul oli nende aga laulmine nagu "täiesti kohutav karjumine". Fännide on öelnud, et enne selle esituse kuulamist tuleks aspiriini varuda.

Kommentaarid puuduvad

Muusika

toob sinuni STAR FM EESTI