Reklaam sulgub sekundi pärast

Ennustuse statistika: Stefan suurendas poolfinaalidega oma võiduvõimalust just nii palju

Stefan
Foto: SIlver Siilak

Pärast Eesti Laulu teist poolfinaali suurenes Stefani võiduvõimalus pääseda Eurovisiooni lavale 50%-ni. Võidukolmikus nähakse veel Ott Leplandi ning Andrei Zevakini ja Grete Paia duetti, näitab Balti riikide juhtiva ennustusportaali OlyBet Eesti Laulu finaalvõistluse statistika.

„Eesti Laulu poolfinaalide järgne ennustuse statistika on olnud põnevas muutumises,“ analüüsib OlyBet Eesti turundusjuht Rasmus Tipp tulemusi. Favoriit Stefan ja tema laulu „Hope“ ennustuse koefitsient on olnud pärast poolfinaale liikumises veelgi suurema võiduvõimaluse suunas. Esmaspäeva hommikuks oli tulemuseks kujunenud juba 2,0, mis näitab võidutõenäosust 50%. Täna hommikuks on tulemus paranenud veelgi, moodustades 1,70.

„Kuigi viimane muutus on suurendanud vahet teisel positsioonil oleva Ott Leplandiga, on Leplandi laul „Aovalgus“ jätkuvalt fännide soosikuks - võiduvõimalus 25%, mida märgib esmaspäevaks kujunenud koefitsient 4,0,“ märgib Rasmus Tipp ja lisab, et rebimine kahe liidri vahel näib jätkuvat ning värske näit on 4,35.

Esikolmiku ennustuse tulemus pakub võrdseid võimalusi nii Leplandile, Zevakin & Paia duetile kui ka Sahlene laulule „Champion“. „Ajas on esikolmikusse saamise võimalust kõige jõulisemalt suurendanud Zevakin & Paia,“ tõdeb Rasmus Tipp ning lisab, et üldtabelis jagavad Zevakin & Paia 4-6. kohta Black Velveti ja Stig Rästaga. Poolfinaalide järgne edetabel näitab suuremat ühtlustumist, mis lõppvõistlusele pinget lisab.

Võiduvõimaluse tõenäosused jagunevad OlyBet ennustusportaali 8. veebruari statistika alusel nii:

1. Stefan „Hope“, koefitsient 1,70
2. Ott Lepland „Aovalgus“, koefitsient 4,35
3. Sahlene „Champion“, koefitsient 11,0
4-6. Andrei Zevakin & Grete Paia „Mis nüüd saab?“, koefitsient 15,0
4-6. Black Velvet „Sandra“, koefitsient 15,0
4-6. Stig Rästa „Interstellar“, koefitsient 15,0
7-9. Elina Nechayeva „Remedy“, koefitsient 20,0
7-9. ELYSA „Fire“, koefitsient 20,0
7-9. Jaagup Tuisk „Kui vaid“, koefitsient 20,0
10. Minimal Wind „What to Make of This“, koefitsient 100,0

Rasmus Tipp toob meenutuseks eelmise aasta Eesti Laulu ennustuse statistika. Vastu 2021. aasta finaali peegeldas OlyBet ennustusportaal ülekaalukat võitu Uku Suvistele, seda koefitsiendiga 2,35. Viigitulemusega jagasid teist ja kolmandat kohta Koit Toome ja Jüri Pootsmann, mõlema koefitsiendiks näitas ennustuse statistika enne finaalvõistluse algust 5,0. Võidukolmikuks sai Uku Suviste, Jüri Pootsmann ja Sissi, kellele ennustati tulemust tabeli teises pooles, täpsemalt 7-9. kohta võrdselt Linnade ja Redeliga.