Mis värk on? Eestlaste jaoks on Eurovisioonil hääletamine kõige kallim terves Euroopas

Tänavune Eurovisioni auhind
Tänavune Eurovisioni auhind — FOTO: Corinne Cumming/EBU

Alles kurtsid paljud televaatajad Eesti Laulu krõbedalt kalli hääletamise üle, siis on üllatust – ka Eurovisioonil tuleb eestlastel välja käia sama summa ehk 1,70 eurot ühe hääle eest. See on ka Euroopas kõige kõrgem.

Juba alates 2019. aastast kehtib ERR-il põhimõte, et nii Eesti Laulul kui Eurovisioonil hääletamine on sama kallis. Tänavu aga tõsteti ka kõnehinda 10 sendi võrra ehk varasem 1,60 eurot asendus 1,70 euroga.

Twitteris levib tabel, kus on väljatoodud pea kõikide riikide häälehinnad ja lisaks on seal märgitud ka tämavused hinnatõusud. 1,70 eurot ühe hääle eest aga tähendab, et eestlaste jaoks on see Euroopas kõige kallim. Näiteks Soomes on ühe hääle hind 1 euro, Lätis ainult 43 senti ja Leedus 60 senti. Korraldajamaa Suurbritannia elanikud saavad üldse vaid 17 sendi eest oma hääle anda.

Koos Eestiga on hinda tõstnud veel Ukraina, Iisrael, Island, Austraalia, Belgia ja Aserbaidžaan. 

ERRi kommunikatsioonijuht Pille-Mai Helemäe väitis neli aastat tagasi Eesti Ekspressile, et Eurovisioon ja Eesti Laul käivad n-ö ühe suure projekti alla ja seetõttu on mõlema puhul hääletamine sama kallis. „Eurovisioni hääletamisest saadav tulu laekub EBU-le. Osalevate liikmesriikide vahel jagatakse lauluvõistlusega seotud kasum hiljem laiali. Seda pärast Eurovisioni toimumist, kui tulud-kulud on kokku arvestatud,” lisas ta Kroonikale.

Kes võidab Eurovision 2023?

Tule hääleta SIIN ja võida 1it.ee Arvutipoe 400 € väärtuses kinkekaart!

Kommentaarid puuduvad