Ole kohal! Ukraina kuulsaim bänd OKEAN ELZY korraldab oma riigi toetuseks Eestis kontserdi

Foto: Veronika Monakova
Foto: Veronika Monakova

Ukraina kuulsaim ansambel OKEAN ELZY korraldab oma riigi toetuseks 8. septembril kontserdi Tallinnas Saku Suurhallis.

27-aastane bänd on oma riigi uusima ajaloo lahutamatu osa. Olles tekkinud kolm aastat pärast NSV Liidu lagunemist, läbis see koos Ukrainaga ligi 30. aasta pikkuse teekonna kõik olulised etapid.

Ukrainlased ise nimetavad selle bändi laule oma saatuse heliradadeks. Nende laulude saatel inimesed kohtusid, armusid, sõbrutsesid, abiellusid ja siis andsid oma vastsündinud tütardele nimeks Elsa, käisid miitingutel võitlemas oma õiguste eest, viisid läbi enneolematuid revolutsioone võitluses õigluse eest ja viimased 8 aastat pidasid lahinguid okupantidega.

Nüüd on bändil kavas mitu ainukordset esinemist just selleks, et toetada oma riiki, mis peab kangelaslikke kaitselahinguid agressori vastu. Bändi juht, solist Svjatoslav Vakartšuk, oli alates Venemaa Ukrainasse täiemahulise sissetungi esimesest päevast rindel, toetades võitlejaid kõige karmimates kohtades ja osutades neile vajalikku vabatahtlikku abi.

Kontsertidelt saadud raha suunatakse humanitaarabisse, eelkõige sõjas kannatada saanud lastele, aga ka meditsiiniasutustele.

Bändi visiitkaardiks on Ukrainale omase meloodikaga laulud ja samal ajal võimas kontserdielamus eranditult elavas esituses. Lisainfo leiad Piletilevist.

Foto: Veronika Monakova
Foto: Veronika Monakova

Kommentaarid puuduvad