Nädala ennustuse

toob teieni Expressions

Merily Timmer avaldas põhjuse, miks paljud inimesed tegelikult valetavad: neid kõiki ühendab üks asi

Merily TImmer
TV3

Selgeltnägija ja nõid Merily Timmer mõtiskles oma värskeimas blogipostituses valetajate üle ja miks ikkagi inimesed enda eludest paremat muljet jätta soovivad.

Merily tõdeb, et ka tema on oma eluea jooksul tundnud omajagu inimesi, kes tundusid esialgu kui sõbrad ja ausamad kui teised, ent ühel hetkel langevad maskid. “Mis neid kõiki ühendab, on ikkagi psüühiline häire. Kuskil on midagi kunagi väga katki läinud, et nüüd peab looma omale elu, mida teistele näidata, kuid mida tegelikult ei eksisteerigi. Üks asi on see, kui enda ümber asju valetada, teine aga see, kui luua endale väljamõeldud karakter, kelle elu elama hakata,” avaldab Timmer.

Merily käest küsitakse tihti, miks inimesed valetavad ja nõia sõnul peitub peamine põhjus vales endas – kas tegu oli argusega, häbelikkusega, kompleksiga, süüdimatusega või sootuks haigusega. “Patoloogiline valetamine on juba haigus, mis tegelikult vajab ravi. Argus, häbelikkus ja süüdimatus ei anna õigustust valetamisele. Valetamine muudab ka inimest, kuidas hiljem vaadata peeglisse, kui sealt ei vaata vastu enam sama inimene?” küsib ta.

“Vale muudab silmavaate, miimika, hääletooni, kogu olemuse tegelikult. Lõpuks ei tunne ennast isegi enam ära, sest loodud identiteet on hoopis miski muu enda omast. Eriti õnnetuks läheb siis, kui oma enda valesid enam ei mäleta. Kahte elu korraga elada ei ole lihtne, mälu peab korralikult treenitud olema,” lisab Merily.

Loe täispikka blogipostitust SIIT!

Kommentaarid puuduvad

Nädala ennustuse

toob teieni Expressions