Müstika

toob teieni Expressions

HÄÄLED TEISPOOLSUSEST? Kogenud tondipüüdjad püüdsid lindile kummituslikud helid

Joonatan Pärn

Harjumaal asuva, sajanditepikkuse ajalooga Kolga mõisaga seostub mitmeid kõhedaid lugusid ja legende. Käisime kummituseküttide Dagmar Lambi ja Heidi Ruuliga vanas hoones vaime jahtimas ning püüdsime lindile nii mõnegi kummitusliku heli!

Seda, kas vanas mõisas elab päriselt mõni vaim, aitab selgitada Kolga muuseumi juhataja Ulvi Meier, kes ajaloolise hoonega seonduvaid legende ka külastajatele jutustab. “Kohe mõisa minnes vaatame, kas näete kedagi või mitte. Mina ei saa väita, et meid ootab seal trobikond kummitusi. Aga teised külastajad – mõni näeb ja mõni mitte. See oleneb sellest, kas teil on üleloomulikke võimeid või sensitiivsust,” räägib ta.

“Mina olen pigem jutuvestja ja väidan seda, et meil on palju legende, mitte palju kummitusi. Aga miks mitte, võib olla näemegi,” sõnab Meier. 

Lisaks Ulvi Meierile aitavad Kolga mõisaga kaasas käivatesse kõhedatesse lugudesse selgust tuua kummitusekütid Dagmar Lamp ja Heidi Ruul.

Kuidas vaimude otsimine edenes ja kas kummituseküttidel õnnestus tõepoolest meie seast lahkunud hingedega kontakti luua, vaata juba päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad

Müstika

toob teieni Expressions