Näituseid korraldav vanaproua otsib võimalust avada eriline muuseum: igal asjal on hing

maie sild

Rakverest pärit Maie Sild on aastate jooksul kokku kogunud hulgaliselt mänguasju ja korraldanud erinevate mänguasjade näitusi. Kaks nädalat tagasi avas ta oma esimese nukunäituse Tallinnas Kodulinna Majas ja loodab sellega köita inimeste tähelepanu, et saaks avada täitsa oma mänguasjamuuseumi.

Tallinna Kodulinna Majas korraldatud nukunäitusele “Mirjamina nuku suvi” on Maie välja pannud üle 300 erineva nuku ning vanimad neist on umbes 70 aastat vanad. 

Naine usub, et nukunäitus pakub vanematele külastajatele palju äratundmisrõõmu ning tutvustab nooremale põlvkonnale, milliste mänguasjadega lapsed kunagi mängisid. 

Näitusele väljapandu moodustab tegelikult ainult väikese osa naise mänguasjade kogust. Maie sõnul on tal kodus terve üks tuba kaste täis, kuhu on kogutud väga palju erinevaid lelusid. 

“Ma tahan, et nukud elavad ja mänguasjad üldse. Mind on lapsepõlvest õpetatud, et igal asjal on hing, sellepärast ma ise hoidsin oma asju ja õpetasin lapsi hoidma omi asju. Mul on ka oma laste asju palju järgi ja ma tahan, et see niimoodi edasi kestaks,” tõdes naine, miks tema jaoks on oluline lelude näituseid korraldada. 

“Ma tahaks pühenduda just sellele, kuidas lapsi taas mängima õpetada ja abistada,” rääkis aastaid õpetaja ja eripedagoogina töötanud Maie, et tema unistuseks on avada oma mänguasjamuuseum ning hetkel otsib Eestimaa pinnal sobivat kohta, kus muuseum avada. 

Vaata lähemalt videost, mida kujutab endast näitus “Mirjamina nuku suvi”, mis on avatud 7. augustini: 

Kommentaarid puuduvad