Reklaam sulgub sekundi pärast

„Kättemaksukontori“ 25.hooaeg üllatab uue peategelasega!

Juba kevadel jõuab TV3 eetrisse kodumaise krimikomöödia 25.hooaeg, kus seekord teeb kaasa täiesti uus peategelane. Nimelt on Kadri Rämmeldi ja Elina Reinoldi kõrval kaasa löömas Amanda Hermiine Künnapas, kelle kehastada on noor ja värvikas Lumi-Lee.

 

Vastab „Kättemaksukontori“ režissööri assistent Laura Laasi

1. Kuidas on sarja sisse elanud uut tegelast kehastav Amanda Hermiine Künnapas?

Amanda Hermiine rolliks on Lumi-Lee – tegelane, kes hakkab tasapisi Kättemaksukontorisse sisse elama, kuigi ei Freya ega Marion talle seda just ülemäära lihtsaks tee. Lumi-Leed kehastaval Amanda Hermiine Künnapasel läheb sisse elamine õnneks palju kergemini. Ta klapib hästi meie teiste peaosalistega ja tegelikult oli see nii juba uue tegelase leidmiseks korraldatud castingul, kus nad kolmekesi improviseerimisega nii hoogu sattusid, et režissöör pidi neid katkestama. Amanda on saanud ka juba tüüpilised nn Käteka stiilis ristsed ehk siis kaasa lüüa stseenides, mida teises sarjades ja projektides ehk teha ei õnnestuks. Ühe võttepäeva jooksul käis ta nii lasketiirus tulistamas, teda kägistati korduvalt - mõistagi näitleja jaoks turvaliselt-  ja lisaks määriti üle kogu näo majoneesiga kokku.

2. Kus on uue hooaja vôtted toimunud?

Kevadel eetrisse mineva hooaja võtetega alustasime eelmise aasta detsembris. Praeguseks on filmitud neli osa kaheteistkümnest. Filminud oleme seni vaid Tallinnas.

Suvel, kui filmisime 2020. sügisel eetris olnud hooaega, siis rändasime rohkem mööda Eestit ringi. Filmisime pikemalt nii Kadrinas, Murastes kui Jõelahtme vallas, lisaks külastasime erinevaid paiku Tallinna lähiümbruses. Kui võttekohad asuvad Tallinnast kaugemal ja edasi-tagasi sõidule kuluks võtteajast mitu tundi, siis enamasti oleme kohapeal mitu päeva järjest ja ööbime ka seal. Sellised väljasõidud on väga toredad, kuna lõhuvad tavapärast võttepäevade rutiini. Kahjuks nõuab selline mitmepäevane võtteperiood suuremat aegade klapitamist ja liiga tihti meil neid teha ei õnnestu. Seda enam oleme rõõmsad, kui õnnestub ja saame erinevaid Eestimaa paiku avastada ja neid oma seriaalis näidata. Tavaliselt võtamegi siis eesmärgiks võimalikult palju erinevaid kohalikke paiku võttekohtadena kasutada. Režissöör Ain Prosa eelistab kasutada siis ka selle piirkonna teatrite näitlejaid ja kui on väiksemaid episoodilisi rolle, siis kaasame nendesse kohalikke inimesi. 2020. suvel veetsime mitu päeva järjest Kadrinas, eelnevatel aastatel  oleme käinud sedasi filmimas Narva-Jõesuus ja Narvas, Pärnus, Rakveres, Võru maakonnas Kubijal, Võrtsjärve ääres. Korra oleme filminud ka välismaal, täpsemalt Rootsis Vemdaleni suusakuurortis.

Erinevad kohad jõuavad meieni erinevatel viisidel. Üks võimalus on, et meid kutsutakse ja tehakse ettepanek kirjutada lugu kindlasse asulasse või asutusse. Sel juhul räägib stsenarist Mihkel Ulman enne kirjutama asumist kutsujaga läbi, mida täpselt võiks sarjas näidata ning milliseid põnevaid ja ilusaid kohti võttepaikadena kasutada. Näiteks Kadrinasse kutsus meid sealse Kultuurikoja juht Ahto-Lembit Lehtmets. Veetsime eelmise aasta juunis-juulis Kadrinas kuus võttepäeva, neist kolm järjest kohapeal elades. Saime äärmiselt sooja ja abivalmis vastuvõtu osaliseks, nii et võtted möödusid viperusteta ja lõbusalt. Lisaks kaadritagusele abile lõid kohalikud inimesed ka sarjas tegelastena kaasa. Kutsusime Facebookis üles Kadrina inimesi mängima kinokülastajaid, aga huvi oli nii suur, et üks hetk pidime lihtsalt piiri ette panema, arvestades saali mahutavust ja ka suvel siiski suurte rahvakogunemiste ees ettevaatlikuks teinud koroonaviirust. Tegelikult on meid eranditult igal pool vastu võetud väga sõbralikult ja lahkelt. Öelda, et mida kaugemale Tallinnast, seda lahkem vastuvõtt on, oleks ülekohtune pealinna ja selle lähiümbruse võttekohtade suhtes, kuid kuna Tallinnas toimub erinevaid filmimisi ja võtteid pidevalt, ei ole see eriline sündmus. Samas väiksemates ja kaugemates kohtades tekitab see rohkem elevust.

Teine variant võttekohtade leidmiseks on võttegrupi enda initsiatiiv ja ideed. Selles osas on peamised otsustajad režissöör Ain Prosa ja seriaali kunstnik Merike Kalle. Nemad arutavad, mis kohad võiksid mingi looga sobida. Sageli seab stsenaarium lokatsioonidele piirangud. Näiteks läinud suvel toimus ühe loo tegevus üksikul saarel. Kaalusime küll variantidena ka erinevaid Eesti väikesaari, kuid lõpuks otsustasime siiski filmida mandril. Aga leida rannariba, kus ei ole suvel rahvast, kuhu ei paista ükski maja ega muu inimasustuse märk ning kus ka vaade merele oleks silmapiirini lage, ei ole – nagu me nüüd teame – sugugi lihtne ülesanne. Lõpuks leidis kunstnik Merike ühe sobiva rannariba Muraste kandis. Tõsi, paar korda pidime filmimises pausi tegema või muutma kaameranurka, kui laevad mööda sõitsid või keegi randa tuli, aga lõpuks jõudis teleekraanile siiski üksik asustamata saar. Ise võttekohti otsides mängib sageli rolli ka tutvus ja seda isegi mitte inimeste tasandil, vaid kas mõni paik on kellelegi meie meeskonnast tuttav. Näiteks algusaastatel filmisime väga palju Anijal, kust oli pärit sarja esimene kunstnik Kristo Jürmann. Samuti on väljakujunenud mõned kohad, kuhu aastate jooksul ikka ja jälle tagasi läheme, näiteks eespool mainitud Jõelähtme vald ja just Neeme poolsaar. Aga oleme alati avatud pakkumistele ja kutsetele, kuna nii õnnestub sattuda paikadesse, mille peale ise tullagi ei oska.

3. Mis on olnud pônevamad stseenid?

Kevadhooajast on Käteka naised praeguseks ära lahendanud kaks mõrvalugu. Ehk siis filmitud on neli episoodi ja kokku tehtud 12 võttepäeva. Oleme taas sattunud filmima põnevatesse paikadesse, kuhu muidu ei satu. Näiteks toimus üks “mõrv” telemaja keldris. Samuti veetsime mitu toredat päeva jahtides sarimõrvarit Rahvusraamatukogus. Lahkelt lubati meid ka kohtadesse, kuhu tavakülastaja ei satu ja seega saime korraldada tagaajamisi hoidlates ja keldriruumides. Rahvusraamatukogus mõrvasid lahendades saime tapmised ja tagaajamised õnneks planeerida ajale, kui raamatukogu oli suletud. Muidu oleks olnud külastajatele kõvasti selgitamist, miks fuajee põrand verine on ja kolm naist relvadega mööda maja jooksevad.  Põnevad on ka stseenid, mille teostamine vajab nuputamist ja leidlikkust. Näiteks kuidas lavastada avarii luksusautodega, kui neid tegelikult isegi kriimustada ei tohi, saime selgeks kevadhooaja avaosa filmides.

4. Kes veel nàitlejatest uuel hooajal kaasa teevad?

Esimeses neljas osas teevad kaasa veel näiteks Piret Kalda, Andres Noormets, Lauri Kink, Tiina Tauraite, Jüri Vlassov, Tambet Seling, Maarja Mesipuu-Veebel.

 

Vastab uut tegelast Lumi-Lee kehastav uus noor näitleja Amanda Hermiine Künnapas

1. Mis on „Kättemaksukontoris“ osalemise juures Sulle kõige suuremaks üllatuseks? 

Kuna mu eelmine suurem teleseriaalis osalemise kogemus oli "Padjaklubis", kus suurem osa tiimikaaslasi olid vanuselt mulle lähemal, siis esialgu kartsin, et äkki seekord ei leia meeskonnaga vabal ajal nii palju ühist keelt või ei tunne ennast ehk nii vabalt. Õnneks ei leidnud see eelarvamus mitte mingit kinnitust. Kõige suuremaks üllatuseks ongi see, kui hästi me läbi saame ja kui kiiresti on mind meeskonna poolt omaks võetud. Õnneks ei puudu töö kõrvalt ka huumor, sest nalja peab ka saama!

2. Mille poolest on Sulle eeskujuks Kadri Adamson ja Elina Reinold? 

Kindlasti professionaalsuse poolest. Mitte keegi ei taha, et nende pärast peaks ootama. See tähendab seda, et kui ollakse valmis filmima, siis ka näitleja on valmis andma endast kõik, et kogu asi saaks hästi tehtud. Lisaks ka veel loosse süvenemine ja selle analüüsimine - mitte midagi ei tehta ülejala, vaid kõik peab olema läbi mõeldud ja paigas. 

3. Kui suur KMK fänn olid Sa enne sellega liitumist ja kes oli Su lemmiktegelane?  

KMK meeletu fänn ma pole olnud ega oskagi öelda, millise Eesti seriaali suur fänn ma üldse oleksin olnud. Muidugi olin seriaali tegelastega enam-vähem kursis. Soov KMK liituda seisis professionaalses huvis. Kui peaksin valima lemmik tegelase, siis see oleks algusajast tuntud Frida.