Karm reaalsus! Vaata, kui palju suhkrut sisaldavad populaarseimad alkohoolsed joogid

alkohoolsed joogid
Foto: TV3

Jaanipäeva pidulauale kuuluvad tihti ka erinevad alkohoolsed joogid. Tihtipeale ei oska inimesed aga ette kujutada, kui palju suhkrut võib olla ühes siidris või klaasis veinis. Uurisime, kui palju suhkrut sisaldavad eestlaste seas populaarseimad lahjad alkohoolsed joogid.

Suhkruvõrdluses sai lahjadeks alkohoolseteks jookideks valitud: Long Drink, Somersby pirni siider, Orange Spritz, Saku Originaal, Saku Kirss, Martini Asti ja Pinot Grigio.

Jookide suhkrusisaldust mõõtsime suhkrutükkidega. Üks suhkrutükk kaalub 2 grammi ning selle järgi arvutasime, kui palju suhkrutükke üks alkohoolne jooks sisaldab.

Vahuvein

Populaarne vahuvein Martini Aisti sisaldab 100 milliliitri kohta 10 grammi suhkrut. Kui haarad poest väikese 200-milliliitrise pudeli, siis seal sees peidab end 20 grammi suhkrut ehk 10 suhkrutükki.

vahuvein
Foto: TV3

Long Drink

Hartwali Original Long Drink sisaldab 100 milliliitri kohta 6,1 grammi suhkrut. 440 milliliitrises purgis on seega 26,84 grammi suhkrut. See teeb peaaegu 13,5 suhkrutükki.

gin
Foto: TV3

Siider

Eestlaste lemmikute hulka kuulub kindlasti ka siider.

Somersby pirnimaitselises siidris on 500-milliliitrise purgi kohta lausa 42 grammi suhkrut. See on 21 tükki suhkrut ühe purgi kohta.

siider
Foto: TV3

Vein

Valget veini juuakse tihtipeale nii toitude kõrvale kui nauditakse niisama.

100 milliliitris Chapel Hilli Pinot Grigio veinis on 3,8 grammi suhkrut. See teeb väikese 187-milliliitrise pudeli peale 7,1 grammi suhkrut. Seega sisaldab väike pudel 3,5 suhkrutükki.

vein
Foto: TV3

Hele õlu

Saku Originaali heledas õlus on 100 milliliitri kohta 0,2 grammi suhkrut. 500-milliliitrise purgi kohta on see 1 gramm suhkrut ehk pool suhkrutükki.

sakuo
Foto: TV3

Tume õlu

Võtsime võrdluseks ka tumeda õlu, täpsemalt kirsiõlu. Saku kirsiõlus on 100 milliliitri kohta 3,2 grammi suhkrut. Terve 500-milliliitrise pudeli joomisel saab inimene 16 grammi suhkrut ehk joob sisse joogi, kus on 8 suhkrutükki.

Tume õlu
Foto: TV3

Kokteilijook

Poodides on müügil erinevaid valmissegatud kokteilijooke alates Cuba Librest ja Mojitost kuni Aperol Spritzi kokteilini.

Le Coq Orange Spritz 330-milliliitrises kokteilis on 25,08 grammi suhkrut. See teeb 12,5 suhkrutükki pudeli kohta.

spritz
Foto: TV3

Kommentaarid puuduvad