Jahmatav! Vaata, kui palju suhkrut sisaldavad populaarseimad karastusjoogid

karastusjoogid
Foto: TV3

Ehkki inimesed teavad, et karastusjoogid on suhkrurikkad, siis tihtipeale ei kujuta me täpselt ette, kui palju suhkrut nendes jookides tegelikult on. Uurisime, kui palju suhkrut sisaldavad eestlaste seas ühed populaarseimad karastusjoogid.

Suhkruvõrdluses võeti karastusjookideks Red Bull, Coca Cola, Premimum Indian Tonic Water, Rose Lemonade, Limpa limonaad. Lisaks sai võetud ka apelsinimahl. 

Jookide suhkrusisaldust mõõtsime suhkrutükkidega. Üks suhkrutükk kaalub 2 grammi ning selle järgi arvutasime, kui palju suhkrutükke üks alkohoolne jooks sisaldab.

Energiajook

Red Bullis on 100 milliliitri kohta 11 grammi suhkrut. 250-milliliitrises purgis on 27,5 grammi suhkrut. See teeb kokku ligikaudu 14 suhkrutükki. Energiajoogi suhkrukogus on suurem kui näiteks 50-grammises Twixi šokolaadibatoonis.

red bull

Koola

Coca-Colas on 100 milliliitri kohta 10,6 grammi suhkrut. Kui inimene joob ära 500-milliliitrise pudeli, siis saab ta sealt kokku 53 grammi suhkrut. See tähendab, et ühes pudelis on 26 ja pool tükki suhkrut.
Ühe Coca-Cola pudeli juues saad rohkem suhkrut kui 100-grammise Geisha šokolaadi söömisel.

cOCA COLA
Foto: TV3

Toonik

Fentimansi Premimum Indian Tonic Water sisaldab 4,9 grammi suhkrut 100 milliliitri kohta. Väikese 200-milliliitrise pudeli kohta teeb see 9,8 grammi suhkrut ehk 4,5 suhkrutükki.

Toonik
Foto: TV3

Limonaad

Fentimansi Rose Lemonade’i pudel, mida paljud kasutavad ka Gini kokteili jaoks, sisaldab rohkem suhkruid kui tavaline toonik. 200-milliliitrises pudelis on 20,62 grammi suhkrut. Seega väikese roosi limonaadiga jood endale märkamatult sisse 10 tükki suhkrut.

rose lemonade
Foto: TV3

Laste lemmik Limpa limonaad sisaldab 9,2 grammi suhkrut 100 milliliitri kohta. Kui laps valib poest pooleliitrise pudeli, siis joob ära joogi, kus on kokku 46 grammi suhkrut. See on sama nagu pistaks ta pintslisse 23 tükki suhkrut. Seda on pea poole rohkem kui näiteks klassikalises toorjuustukoogi tordiviilus.

Limpa
Foto: TV3

Mahl

Nii mõnelegi võib üllatuseks tulla, et klaasis mahlas on väga palju suhkurid. Aura apelsinimahlas on 100 milliliitri kohta 9 grammi suhkrut. Tavalises 250-milliliitrises klaasis on seega 22,5 grammi suhkrut, mis on pea 11 ja pool suhkrutükki.

mahl
Foto: TV3

Kommentaarid puuduvad