ÜLEVAADE I Kui palju suhkrut sisaldavad populaarseimad alkohoolsed joogid?

vahukad
vahukad — FOTO: Ago Tammik/Delfi

Aastavahetuse pidustustel kipuvad inimesed tihtipeale tarbima erinevad alkohoolsed jooke. Uurisime, kui palju suhkrut sisaldavad eestlaste seas populaarseimad lahjad alkohoolsed joogid.

Suhkruvõrdluses sai lahjadeks alkohoolseteks jookideks valitud: Long Drink, Somersby pirni siider, Orange Spritz, Saku Originaal, Saku Kirss, Martini Asti ja Pinot Grigio.

Jookide suhkrusisaldust mõõtsime suhkrutükkidega. Üks suhkrutükk kaalub 2 grammi ning selle järgi arvutasime, kui palju suhkrutükke üks alkohoolne jooks sisaldab.

Vahuvein

Populaarne vahuvein Martini Aisti sisaldab 100 milliliitri kohta 10 grammi suhkrut. Kui haarad poest väikese 200-milliliitrise pudeli, siis seal sees peidab end 20 grammi suhkrut ehk 10 suhkrutükki.

vahuvein
Foto: TV3

Long Drink

Hartwali Original Long Drink sisaldab 100 milliliitri kohta 6,1 grammi suhkrut. 440 milliliitrises purgis on seega 26,84 grammi suhkrut. See teeb peaaegu 13,5 suhkrutükki.

gin
Foto: TV3

Siider

Eestlaste lemmikute hulka kuulub kindlasti ka siider.

Somersby pirnimaitselises siidris on 500-milliliitrise purgi kohta lausa 42 grammi suhkrut. See on 21 tükki suhkrut ühe purgi kohta.

siider
Foto: TV3

Vein

Valget veini juuakse tihtipeale nii toitude kõrvale kui nauditakse niisama.

100 milliliitris Chapel Hilli Pinot Grigio veinis on 3,8 grammi suhkrut. See teeb väikese 187-milliliitrise pudeli peale 7,1 grammi suhkrut. Seega sisaldab väike pudel 3,5 suhkrutükki.

vein
Foto: TV3

Hele õlu

Saku Originaali heledas õlus on 100 milliliitri kohta 0,2 grammi suhkrut. 500-milliliitrise purgi kohta on see 1 gramm suhkrut ehk pool suhkrutükki.

sakuo
Foto: TV3

Tume õlu

Võtsime võrdluseks ka tumeda õlu, täpsemalt kirsiõlu. Saku kirsiõlus on 100 milliliitri kohta 3,2 grammi suhkrut. Terve 500-milliliitrise pudeli joomisel saab inimene 16 grammi suhkrut ehk joob sisse joogi, kus on 8 suhkrutükki.

Tume õlu
Foto: TV3

Kokteilijook

Poodides on müügil erinevaid valmissegatud kokteilijooke alates Cuba Librest ja Mojitost kuni Aperol Spritzi kokteilini.

Le Coq Orange Spritz 330-milliliitrises kokteilis on 25,08 grammi suhkrut. See teeb 12,5 suhkrutükki pudeli kohta.

spritz
Foto: TV3

Vaata ka, kui palju suhkrut sisaldavad populaarsed karastusjoogid, mida tihtipeale ka alkoholiga koos tarvitatakse. Ülevaate leiad siit.

Kommentaarid puuduvad