Reklaam sulgub sekundi pärast

Näojooga mõjub efektiivsemalt kui süstid: särav väljanägemine ei pea olema keerukas ja kulukas

Kerli Kivistu

Marion Kattai-Kassihin
Foto: Marion Kattai-Kassihin

Kes meist ei tahaks vananeda väärikalt ja kaunilt? Meetodeid selle saavutamiseks on tänapäeva moodsas maailmas rohkem kui kunagi varem. Hoogsalt astub näiteks süstimisele kandadele ka näojooga, mille praktiseerimine annab pikemaajaliselt hoopis palju paremaid tulemusi. Näojooga meister Marion Kattai-Kassihin selgitab lähemalt, miks on see meile vajalik ja milliseid imesid võib see meie välimusega teha.

Marion Kattai-Kassihin, millest on näojooga on alguse saanud?

Arvatakse, et näoharjutusi on tehtud juba enam kui 2000 aastat. Vana-Hiinas harjutas keiserliku õukonna keisrinna neid noorusliku välimuse säilitamiseks. Mõned ajaloolased väidavad, et Kleopatra tegi neid samuti. Kuid Face Yoga Method näojooga meetod, mis on maailmas enim tunnustust ja poolehoidu pälvinud, loodi enam 20 aastat tagasi jaapanlanna Fumiko Takatsu poolt.

Fumiko sattus kolmekümneselt autoõnnetusse, mistõttu avaldus aastaid hiljem tema näos ebasümmeetria, mille tingis õnnetuse järel tekkinud ühe kehapoole ja näo pinges. Ka hakkas ta kolmekümnendate lõpupoole märkama oma näos väsimuse märke. Tema jaoks oli loomulik treenida regulaarselt oma kehalihaseid, tekkis tal mõte sama teha ka näolihastega ja nii see läks.

Miks on näojooga kasulik ja meile ka vajalik?

On inimesi, kes leiavad oma enesekindluse läbi ilusüstide ja on neid, kes eelistavad leebemaid, nahka säästvaid võimalusi. Näojooga on naturaalne viis ennetada vananemisilminguid, pidurdada juba olemasolevate süvenemist ning lükata edasi uute tekkimist. Mil viisil näojooga praktiseerimine seda teeb? Nii nagu keha jooga stiile on ka näojooga meetodeid erinevaid. Face Yoga Method on maailmas enim tunnustust pälvinud oma tervikliku lähenemise kontseptsioonile. Loomulikult me treenime näol ja kaelal paiknevaid lihaseid, mida on kokku rohkem kui 50, ent me ka lõdvestame neid. Lõdvestamine on oluline pingekortsude silumiseks.

Kui süstime oma kulmupiirkonda botoxit, siis see lõdvestab kulmupiirkonna lihased, misjärel kulmude vahel olevad kortsud silenevad. Samal põhimõtted toimivad näojoogas lõdvestavad võtted. Lisaks me pöörame tähelepanu elu jooksul kujunenud harjumustele ja muudame neid. See kuidas me toitu mälume, magame või kasvõi igapäevaselt laua taga istume näiteks käsi põsakil, avaldub näol ja kaelal kas kortsude, naha lõtvumise või näo ebasümmeetria näol. Lisaks mängib suurt rolli miimika ja rüht.

Näojooga harjutusi tehes me aktiveerime efektiivselt kudede vere-ja lümfiringet. Hapnikku ja toitaineterikka vere vool kudedesse suureneb ja tänu
sellele võime näha naha loomuliku sära taastumist. See on harilikult esimene muutus, mida näojooga praktiseerijad enda juures märkavad. Lümfiringe kiirenemine aitab kudedest eemaldada liigse vedeliku, misjärel vähenevad tursed näiteks silmade all.

Näojooga

Milliste vahenditega saab näojoogat teha, mida selleks on vaja?

Näojooga praktiseerimiseks ei ole vaja ühtegi lisavidinat ega abivahendit, ainult sinu enda käsi ja soovitatavalt peeglit, mille ees harjutusi teha. Eriti on see soovitav praktika alguses. On ülioluline sooritada harjutused õigesti, et mitte tekitada oma näole lisakortse.

Kolm kõige olulisemat soovitust:

1. Tee harjutusi peegli ees istudes või seistes sirge seljaga, et veenduda asendite õigsuses. Hiljem kui lihastunnetus on tekkinud, saad harjutusi teha üks kõik kus ja millal. Kasvõi õues jalutades või õhtul televiisorit vaadates.

2. Harjutuste ajal ära hoia hinge kinni vaid hinga sügavalt ja rahulikus tempos sisse-välja. Nii hoiad ära lisapinge tekkimise kogu kehas.

3. Järjepidevus on võti nii nagu ükskõik millised teise tegevuse juures kui me soovime saada tulemusi. Alusta kasvõi ühest, kahest harjutusest päevas. Soovitav on need lisada mõne juba sisse juurdunud harjumuse juurde. Näiteks igahommiku või õhtune nahahooldus.

Mõned lihtsad ent tõhusad harjutused.

„Otsmiku lõdvestamine” aitab siluda otsmiku ja kurjusekortse läbi otsmiku -ja kulmupiirkonna lihaste lõdvestamise.

1. Kõverda sõrmed ning too käed otsmiku keskjoonele juuksepiiri lähedusse nii, et peopesad vaatavad väljapoole.

2. Nüüd sõrmenukkidega keskmist survet avaldades liigu aeglaselt siludes oimukohani ja tee väike tõste. Liikumist tehes hinga rahulikult nina kaudu välja.
3. Käi selliselt läbi kogu otsmik ja kindlasti ka kulmujoon.

4. Selle harjutuse puhul on oluline teada, et kui nahk on otsmikupiirkonnas kuiv, siis tuleb seda eelnevalt kreemitada vältimaks naha vigastamist. Seda võtet võib teha päeva jooksul korduvalt ja kindlasti iga kord kui märkad enda juures otsmiku või kulmu kortsutamist.

„Huuled lopsakamaks” – see harjutus aitab siluda suuümbruse kortsukesi, muuta huuli lopsakamaks ning tuua esile nende kaunis roosaks toon.

1. Avades suu, keera huuled ümber hammaste. Oled justkui hambutu.

2. Nüüd aja keel suust sirgelt välja ja hoia seda toonuses. Kui saad, aja keele tipp teravaks. Kõigil see ei õnnestu, see on täiesti normaalne.

3. Suru huuled tugevalt vastu keelt ning hoia umbes 10 sekundit. Sa võid huultes ja keeles tunda kerget surinat.

4. Tee kokku 3 kordust, vahepeal lõdvestudes.

„Kaela pinguldamine” – tugevdab kaelapiirkonna lihaseid ja piiritleb lõuajoont.

1. Aseta käed ristamisi rangluudele ja fikseeri. Kätega me avaldame kaelalihasele vastusurvet ja tänu sellele saame tõhusama toime.

2. Tõsta lõug pisut üles ja ütle häälega välja hingates hii-hii-hii. Sa peaksid tunda, kuidas sinu kaelal lihased liiguvad ja võibolla ka näed seda. Kui sa midagi ei tunne, siis ära heida meelt vaid jätka. Tõenäoliselt vajavad kaelapiirkonna lihased pikemat „üles äratamist” ja sellele saad kaasa aidata harjutust igapäevaselt praktiseerides.

3. Tee 3 seeriat, iga kord välja 4 korda hii—hii – hii -tades.

Marion Kattai-Kassihin

Mida on vaja oma harjumustes muuta, et hoida näol värsket välimust?

Meie elu jooksul omandatud harjumustel on suur roll sellele, kuidas meie nägu ja kael välja näeb. Näiteks harjumus kulmu kortsutada, mis viib „kurjusekortsude tekkimiseni. Nende kortsude silumiseks kasutame kombineeritud meetodit: kulmupiirkonna lihaste lõdvestamist, lihasmälu ümbertreenimist ja „halbade” harjumuste muutmist. Enamasti kortsutame kulme millessegi süvenedes.

Olgu see siis raamat, telefoni- või arvutiekraan. Harjumuse tuvastamiseks pane näiteks arvuti kõrvale või kohta kus tihti viibid, peegel, ja jälgi ennast vahel silmanurgast. Kui märkad et kulme kortsutad, lõdvesta kulmupiirkonda siluvate võtetega või näpuotsaga mudides ja järgmisel korral ürita kulmude kortsutamist vältida.

Harjumuse muutmine võib võtta vahel kauem vahel vähem aega aega. Kindel aga on, et kui fookust järjepidevalt suunata, see õnnestub.

Kuidas on näojooga toime kõige tõhusam?

Kui soovime saavutada edu ja tulemust, tuleb olla järjepidev. Lisaks tuleb harjutusi tehes jälgida, et treenitaks kindlasti kogu nägu ja kaela kui ühtset tervikut, mitte ainult oma murekohti. Lisaks jälgida oma harjumusi ja vajadusel miimikat ning rühti ka. Erinevaid elemente kombineerides saavutad kõige kiiremad ja tõhusamad tulemused.

Kas näojooga toimib igal ühel?

Näojooga suurim eelis teiste iluprotseduuride ees on see, et puuduvad vastunäidustused ja võimalikud ebameeldivad kõrvaltoimed. Küll aga tasuks näiteks varasemalt kogetud kaelatraumade korral olla ettevaatlik pea tahapoole kallutamisega. Näojooga praktiseerimiseks ei ole keegi liiga noor ega liiga vana, samuti ei mängi sugu mingit rolli. Näojooga sobib kõigile.

Kas need võivad olla tõhusamad, kui näiteks süstid?

Ilusüstid on väga tõhusad ja nende peamine eelis on kiire mõju. Samas tuleb arvestada, et mõju on ajutine, mis tähendab, et sama tulemuse säilitamiseks tuleb käia süstimas regulaarselt. Näojooga puhul tuleb tulemuste nägemiseks üldiselt pisut kannatlikum olla. On kliente, kes näevad ja tunnevad muutusi juba mõne nädala jooksul, kuid enamasti võime esimesi muutusi märgata 3, 4 kuni 6 kuu pärast.

Samas on näojooga suur pluss see, me loome omale uusi, paremaid harjumusi, korrigeerime rühti ja miimikat. Need muutused on püsivad ega kao kuhugi. Ka ei pea näojooga praktiseerimiseks omama paksu rahakotti, vaid see on taskukohane kõigile. Näojooga praktiseerimine on võimalus veeta aega iseenda seltis. Inimese seltsis, keda kõige rohkem armastad.

Kuidas jõuda selleni, et järjepidev näojooga teeb imesid?

Hästi tore on, et eestlannad on uuele rõõmuga avatud ja nad on valmis uusi asju enda peal katsetama. Kindlasti leidub ka skeptikuid, kuid see on normaalne, sest iga uus asi vajab harjumist.

Kui millessegi uskuda ja selle nimel tegutseda, siis see mõjub. Face Yoga Method näojooga puhul on kõik hästi loogiline. Lihased – nii nagu kehalihaseid, saame treenida oma näolihaseid ja seeläbi parandada naha toonust ja siluda kortse. Harjumused – saades aru harjumuse ja selle tagajärje seosest, on meil lihtne harjumuse mõju mõista. Miimika ja selle korrigeerimine – meil inimestena on imeline võime suhelda mitteverbaalselt. Samas on just miimika see, mille tagajärjel võime oma näos näha jooni, mis muudavad meile ilme kas kurjaks või tõsiseks.

Särav ja värske väljanägemine ei pea olema keerukas ja kulukas. Igapäevane lihtne näonaha hooldus, näojooga ja näomassaž töötavad sünergias fantastiliselt. Soovides leida naturaalset alternatiivi iluprotseduuridele ja olles avatud uutele viisidele, on näojooga kindlasti midagi sellist, mida tasuks enda peal proovida.

Kommentaarid puuduvad