Uuring paljastab: inimesed eelistavad vannituba puhtana hoidvat paarilist suurepärasele seksile

Pilt: 123rf
Pilt: 123rf

news.yahoo.com

Tundub, et puhtus võidab seksikuse ja intiimsuse, sest iga kaheksas inimene Ühendkuningriigis eelistab seksimise asemel partnerit, kes hoiab vannitoa puhtana.

Wilkinson Swordi läbiviidud uuringus küsiti 500 paarilt üle Ühendkuningriigi küsimusi nende isikliku hügieeni, majapidamise puhtuse ja partnerit otsitavate omaduste kohta. Selgus, et paljud inimesed eelistavad just elegantset vannituba ja puhtust hoidvat inimest suurepärasele seksile.

Kui uuringut põhjalikumalt uurida, siis võib leida, et umbes pooled inimestest ei käi iga päev duši all, kuigi mehed teevad seda UK-s veidi rohkem kui naised, vastavalt 52% ja 46%. Ühtlasi selgus, et tegelikult ei puhasta enamik inimestest (koguni 82%) oma tualetiharju piisavalt, lastes mikroobidel vohada. Lisaks ei pese 67% Ühendkuningriigis elavatest inimestest dušikardinat ja 71% jätab dušiotsiku üldse puhastamata.

Kuid leitakse, et näiteks naised on mitmes vallas puhtamad kui mehed. Näiteks vaid 37% meestest vahetab oma vannirätikut kord nädalas, kuid 59% naistest on puhas rätik kogu aeg valmis. Vaid 29% meestest vahetavad oma hambaharju iga kolme või nelja kuu tagant (hambaarstide poolt soovitatud), samas kui naistest teeb seda veidi auväärsemad 48%.

Kuid kuigi hügieenistandardid võisid pärast kaheaastast COVID-19 pandeemiat ja kodus töötamist langeda, siis miks on mõned inimesed elementaarse puhtuse osas halvemad kui teised? “Inimesed suhtuvad hügieeni väga erinevalt, sest meid kõiki on erinevalt kasvatatud ja me kipume oma vanemaid kopeerima,” selgitab nõustaja ja psühhoterapeut Lisa Spitz artiklis.

“Kehv hügieen võib tähendada halba enesetunnet,” ütleb ta, näiteks ei väärtusta ennast piisavalt, et hoolitseda oma hammaste eest, pestes neid või külastades hambaarsti ega leia aega duši all käimiseks, sest me ei arva, et oleme seda väärt.

Spitzi hinnangul peaks enesehoolduse esikohale seadmine hõlmama nii enda kui ka kodu eest hoolitsemist. Tema väitel muudab see täiskasvanuna meid selgelt atraktiivsemaks ja aitab hoida tervet armuelu.

Kommentaarid puuduvad