Reklaam sulgub sekundi pärast

TEET MARGNA 50! Kuidas sai Viljandi poisist üks tuntumaid ja armastatumaid telenägusid

Teedu kollaaž
Fotokollaaž: Vikipeedia & TV3

Sellel pühapäeval, 07. augustil tähistab oma 50. juubelisünnipäeva armastatud telenägu ja saatejuht Teet Margna. Selle puhul meenutame, kuidas mees endale teekonna eestlaste südamesse sillutas.

Teet Margna on eesti teleprodutsent ja saatejuht. Esmakordselt sai Margna tuntuks aastal 1993, kui alustas tööd erakapitalil põhineva telekanali EVTV saatejuhina. Esimesed saated tema juhtimisel olid Pildimäng ja Ristsõnamäng, mõlemad aastal 1993.

Kes siis ei teaks Teetu ja Kristjanit? Pikaajaline koostöö armastatud ekraanipartneri Kristjan Jõekaldaga algas aastal 1996, mil nad juhtisid koos saadet Teet or Alive. Margna täitis selles saates tavapärast saatejuhi rolli ja Kristjan Jõekalda kehastas koomilist karakterit, kelle nimi oli Ice Dog M.

1998 aastal asus Margna juhtima talle enim tuntust toonud mälumängu formaati Kuldvillak. Tänaseks on Margna ja Jõekalda mitmel korral koos saateid juhtinud, nagu näiteks reisisari "Kaks Kanget..." ja "Teet, Kristjan ja sõbrad"

Lapsepõlv ja noorus

Teet Margna sündis Viljandis. Tema ema Linda Margna (neiupõlvenimi Nurk) oli Viljandi III Lastepäevakodu (Kantreküla Lasteaed) juhataja ja isa Ülo Margna piimanduse haridusega insener Viljandi EPT-s (Eesti Põllumajandus Tootmiskoondis). 

Teet käis lapsena Viljandi 5. lasteaias ja alustas 1979 õpinguid Viljandi 5. Keskkoolis (tänane Paalalinna Gümnaasium), mille lõpetas aastal 1990.

Keskkoolis paelus Margnat teatrikunst ja 1988 võeti ta vastu Ugala Teatri juures tegutsenud Kaarin Raidi teatristuudiosse. Tuntuim kaasõpilane teatristuudiost on Indrek Sammul. 

Karjäär – produtsent ja saatejuht

Margna alustas tööd esimeses Eesti eratelekanalis EVTV 1. augustil 1993. Esmalt tavapärases diktori rollis, teadustades/tutvustades telekanali saateid ja seriaale.

Peagi hakkas Margna juhtima EVTV esimesi interaktiivseid telemänge Pildimäng ja Ristsõnamäng. Eriti populaarseks kujunes just Pildimäng, kus ekraanidel näidati mõne tuntud isiku nägu, mis oli kaetud üheksa ruuduga. Aeg ajalt eemaldas Margna ruutusid ja andis isiku kohta juurde suulisi vihjeid. Televaatajad said stuudiosse helistada ja arvata ära isikuid piltidel. Õige vastuse korral andis Margna helistajale auhinna. Legendaarne Pildimäng taaselustati ka möödunud aastal, kui Margna ja Jõekalda juhtisid saadet "Duubel: Õhtune vahetus".

1998 lõi Margna oma produktsioonifirma ja hakkas seal tootma esimest rahvusvahelist sisseostetud telemängu formaati Kuldvillak.

2001 ühines Margna produktsioonifirmaga RUUT. Samal aastal ühines nendega veel üks väike produktsioonifirma – Highstar, eesotsas produtsent Kaupo Karelsoniga.

2002 detsembris tekkisid ühises ettevõtmises suured pinged, mille tulemusena Margna lahkus firmast ja alustas 2003 aasta kevadel iseseisva produtsendina saadete tootmist enda nime alt.

Tänaseks on Margna tootnud ja juhtinud mitmeid telesaateid TV3s, nagu näiteks "Kaks kanget LIVE", "Teet, Kristjan ja sõbrad" ja otseloomulikult kõikvõimalikud reisisaated. 

Esimene Kahe Kange reisisaade Sovetistanis oli TV3 eetris 2019. aastal.

Kommentaarid puuduvad