Tänulikud lapsevanemad tegid Jürile tantsusaate finaalis kingituse: olen ääretult õnnelik!

kjuuju

Pühapäeval jõudis lõpule saade “Tantsud tähtedega” ning võidukarika viisid koju Ülle Lichtfeldt ja Marko Mehine. Läbi saate väga kõrget taset näidanud Jüri Ratas ja Kristina Tarmet saavutasid teise koha.

“Meil on ikka hea meel, sest tantsud tulid meil hästi välja. See kogu projekt on väga hästi õnnestunud,” tõdes Kristina, et teise koha saavutamise üle tuleb uhkust tunda. “Seda ma ei hakka ütlema, et ei oleks tahtnud võita. Loomulikult oleks tahtnud võita.” 

Jüri tänab kõiki kaasaelajaid ja hindas tantsusaate teekonda enneolematuks kogemuseks. “Mu lemmiktantsud olid aeglane fokstrott, pasodoobel ja džaiv,” muljetas Jüri. 

Kristina sõnul jääb ta lemmiktantsuks rumba. Sama tants meeldis väga ka televaatajatele, sest just selle hääletasid vaatajad ladinatantsuks, mida tantsupaar peab uuesti finaalis esitama.

Lisaks heale tantsukogemusele võtab Jüri kaasa ka parema tervise. Nimelt kaotas ta saate jooksul 21-21 kilogrammi oma kehakaalust.

Tänulikud tantsulaste vanemad tegid Jürile finaalis ka üllatuse. Nad tänasid Jüri selles eest, et ta on liikumise ja tervislike eluviisidega lastele eeskujuks olnud.

Tänutäheks kingiti talle suur Jüri Ratase 3D-kuju.

jüir

“Kui minu tantsudest inspireerituna mõni laps läheb spordisaali või läheb spordirajale, siis ma olen selle üle ääretult õnnelik,” rääkis Jüri. 

Tantsupaari sõnul tuleb nüüd saate lõppedes vaiksel taas oma igapäevarütmi sulanduda.

“Ma kuulsin, et pidid tulema mingid jätkusaated, et võib-olla ikka mingi trenn jätkub meil,” rääkis Kristina vahetult pärast otsesaadet.

Kristina ja Jüri on kutsutud olnud ka esinema juba mõnel korral ning kinnitasid, et teevad seda hea meelega veel, kui keegi kutsub.

TV3 hittsaate “Tantsud tähtedega” finaali lõppedes sai Riigikogu spiiker, endine peaminister Jüri Ratas ning tema partner Kristina Tarmet suure üllatuse osaliseks kui tantsustuudiosse jõudis veel üks Jüri – täispikkuses ja muhe 3D prinditud versioon Jüri Ratasest. Silt tantsuvõttes seisva kuju jalge-ees tänas Jüri, et ta võttis vastu väljakutse osaleda tantsusaates ja et ta seisab Eesti rahva tervise eest.

“Ma olin tõeliselt üllatunud selle kingituse üle ja siiralt, väga liigutatud, et minu osalemine läks kellelegi sedavõrd korda, et taoline suur asi valmis teha. Ega see pole lihtne tipp-poliitikule meelelahutussaates osaleda, sest ühiskonnas on hulk inimesi, kes seda sobilikuks ei pea. Mina olen siiski arvamusel, et senikaua kuni see ei lähe konflikti minu väärtushinnangutega ja täidab õilsat eesmärki ennetada tõsiseid haigusi ning juhtida kedagi tervislikuma eluviisi poole, on iga pingutus väärt,” kommenteeris saates napilt teiseks jäänud Ratas südamlikult.

“Kui tuli avalikuks, et Jüri Ratas osaleb tantsusaates, sai 3D MAX tellimuse printida Jüri Ratase täismõõtmetes 3D kuju. Töö tellijateks olid tänulikud lapsevanemad, kelle lapsed tegelevad samuti võistlustantsuga. Nemad teavad kui raske spordiala see on, aga ka seda kui palju see kaunis ala neile ellu kaasa võib anda. Nad soovisid Jüri panust omal viisil tunnustada, teda üllatada ja palusid siin meie abi,” rääkis Raiko Kokmann, 3D MAX tegevjuht.

3D Jüri kuju koos alusega kaalub veidi vähem kui Jüri tantsusaates kilosid kaotas – ca 15 kilo. Keha on valmistatud dimengel 110 ja käed ning pea nailon 12 materjalist. Kuju loomine koos ettevalmistusega ja järeltöötlusega võttis umbkaudu nädalajagu tunde.

Lisaks Jüri kujule lõi 3D MAX ka „Tantsud tähtedega“ sädelevad diskopalliga võidukarikad.

3D MAX on 3D printimise keskus, mis pakub igas suuruses kvaliteetset 3D printimise teenust – kiirelt ja mugavalt.

Kommentaarid puuduvad