Kelle kurjad pilgud hindavad osalejaid tänavu? “Tantsud tähtedega” uued kohtunikud on selgunud!

Tantsud tähtedega
Foto: TV3

Telesügise suursaate „Tantsud tähtedega“ kohtunikeks on Martin Parmas, Helen Klandorf-Sadam, Tanja Mihhailova-Saar ning Jüri Nael; seejuures Martin Parmas asub saate peakohtuniku rolli.

Kõik neli tantsuasjatundjat hakkavad hindama heategevusest kantud saate tantsutähti, kellest tänaseks on avalikustatud viis paari: Jüri Ratas ja Kristina Tarmet, villemdrillem ja Greta Korju, Kadri Tali ja Mairold Millert, Brigitte Susanne Hunt ja Robert Veskus ning Ruslan Trochynskyi ja Anabel Aunver.

Martin Parmas (peakohtunik)

Tantsud
Foto: TV3

Martin on hariduselt tantsupedagoog. 2008. aastal lõpetas ta Tallinna Ülikooli koreograafia osakonna bakalaureuseõppe võistlustantsutreenerina ja 2011. aastal magistriõppe koreograaf-lavastaja erialal, mis tõi talle kunstide magistri kraadi.

Seitsmeselt võistlustantsuga alustanud Martin on 9-kordne Eesti meister. Koos partner Kaisa Ojaga (tn Oja-Mehine) on ta 10 korda esindanud Eestit Maailma ja Euroopa Meistrivõistlustel ning jõudnud elukutseliste Euroopa 10-tantsu Meistrivõistluste finaali.

Martinil on tantsutreeneri staaži ca 20 aastat ning talle on omistatud meistertreeneri staatus (EOK 7. kutsetase) ning maailma tantsuspordi föderatsiooni kohtuniku kõrgem kategooria. Martin on Tartu tantsukool Prestige juhatuse liige ning Golden Dance Club peatreener. Aastate jooksul on ta koolitanud mitmeid Eesti meistreid ning maailmatasemel tantsusportlasi, muuhulgas saavutas tema tantsukooli paar ehk Gerli Padari ja Martin Parmase tütar Amanda Rebeca Padar koos oma tantsupartneriga Ladina-Ameerika tantsude Maailma Meistrivõistlustel noorte vanuseklassis pronksmedali. Martin on ka ise korduvalt hinnanud tiitlivõistlusi ning on ka viimaste aastate kõige rohkem maailmakarika etappe hinnanud Eesti kohtunik.

Martin on loonud koreograafia mitmele kontsertetendustele ja 2007. aastal ka Eestit Eurovisioonil esindanud laulule „Partners in Crime“. Juba palju aastaid toimub Tartus Martini eestvedamisel maailma karikavõistluste etapp WDSF Tartu Open.

Martin osales ka ise treenerina „Tantsud Tähtedega“ saates ja jõudis kahel hooajal finaali – 2006. aastal koos Gerli Padariga ja 2007. aastal koos Luisa Värgiga.

Helen Klandorf-Sadam

Tantsud
Foto: TV3

Helen Klandorf-Sadam on Revalia Tantsukooli juht ja tantsuõpetaja, kes on nüüdseks keskendunud eelkõige täiskasvanute tantsukoolitusele ning tantsuoskuse omandamise abil meeskonnatöö, juhtimise aga ka paarisuhte parandamisele.

Helen alustas tantsuspordiga 6-aastaselt Aare Orbi ja ema Merle Klandorfi käe all. Koos partner Matis Toomega olid nad taasiseseisvunud Eesti esimene elukutseline tantsuspordipaar ning ka maailma kõige nooremad profitantsijad. Koos saavutasid nad 1999. aastal esimese Eesti tantsupaarina 5. koha elukutseliste Euroopa Meistrivõistlustel Standardtantsudes ning 8. koha Maailma Meistrivõistlustel. Nii kõrgeid kohti polnud eestlased veel elukutseliste tantsijate hulgas saavutanud. Profisportlase karjääri lõpetas paar 2002. aastal olles maailma 24 tugevaima paari hulgas.

Helen on andnud kõrgeimad võimalikud tantsuõpetaja eksamid rahvusvahelisele tantsuõpetajate assotsiatsioonile IDTA ning on Eesti tantsuõpetajate Liidu liige. Helen on ka 30 aastase kogemusega tantsuspordi õpetaja ja on tegutsenud treeneri ning kohtunikuna mitmetes Euroopa ja Aasia riikides. Tema käe alt on välja kasvanud lugematul hulgal tantsuspordi tiitlivõistluste medaliste ja ka käesoleva aasta noorte vanusegrupi Eesti Standardtantsude hõbemedali omanikud.

Rahvusvahelise ärijuhtimise kõrghariduse omandas Helen Tallinna Tehnikaülikoolis.

Tanja Mihhailova-Saar

Tantsud
Foto: TV3

Tanja hakkas tantsima 4-aastaselt, mil astus oma esimesse olulisse lavarolli mängides lastemuusikalis peaosa - kärbest. Sellest ajast alates on Tanja ja tants olnud lahutamatud. Järgmised 13 aastat tantsis Tanja tantsustuudios "Antares", kus puutus kokku erinevate tantsustiilidega balletist tänavatantsuni.

Pärast gümnaasiumi lõpetamist läks Tanja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiasse, kus õppis koreograafiks ja tantsuõpetajaks. Pärast kooli lõpetamist 2004. aastal, hakkas Tanja ka ise lavalise liikumise õpetajaks Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis. Tanja on loonud koreograafiaid telesaatele "Eesti otsib superstaari" ja mõnele muusikalile Kaari Sillamaa Kaunite Kunstide Koolis. Tanja õpetas jazzi ja moderntantsu tantsukoolis WAF ja modellikoolis Gabriele.

Tanja on löönud kaasa paljudes muusikalides (alates 2006. aastal muusikalist "Fame" kuni tänaseni, mil laval on muusikal "Nunnad hoos"), kontsertetendustel ning telesaadetes. Ta on olnud osa erinevates muusikalistes kollektiivides ja juhendanud ise tüdrukutebände luues neile koos partneritega nii muusikat kui ka tantsuseadeid. Tanja armastab oma showd ise luua ja eelistab neis ka koos oma tantsijatega hoogsalt kaasa lüüa.

2014. aastal võitis Tanja Eesti Laulu looga „Amazing“, mis esindas Eestit Taanis toimunud Eurovisiooni lauluvõistlusel. Lauluga kaasnes ka hoogne tantsunumber, mille kaaslavastaja ja esitaja oli Tanja ise. Tanjat teataksegi kui tantsivat lauljat, kes hoogsa koreograafia kõrval suudab alati otse laulda.

Jüri Nael

Tantsud
Foto: TV3

Jüri Nael on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia koreograaf-tantsuõpetajana ja olnud pärast seda tõeline elukestev õppija, kel ette näidata neli magistrikaadi erinevatest Euroopa ülikoolidest: Labani Tantsukeskusest Londonis, Inglise Kuninglikust Draamakunstiakadeemiast, Warwiku Ülikoolist Inglismaal ja Amsterdami Ülikoolist Hollandis. Hetkel teeb ta oma viiendat magistrikraadi, sedapuhku personalijuhtimises Tallinna Tehnikaülikoolis, samal ajal omandades doktorikraadi eksternina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Jüri on professor Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus ta veab kaasaegsete etenduskunstide rahvusvahelist magistrantuuri ja õpetab lavalist liikumist lavakunstikoolis. Ühtlasi on ta külalisõppejõud Inglise Kuninglikus Draamakunstiakadeemias, Jacksonville Ülikoolis Floridas ja erinevates teatrikoolides Inglismaal.

Jüri on loonud koreograafia enam kui 100-le teatri-, muusikali- ja tantsulavastusele Eestis, Soomes, Rootsis, Venemaal, Poolas, Saksamaal, Austrias ja Inglismaal. Lisaks koreograafiate loomisele, lavastamisele ja õpetamisele, on Jüri ka kirglik manuaalterapeut. Ta on õppinud erinevaid massaažitehnikaid ja -teraapiaid, osteopaatiat, Hiina ja Tai meditsiini ja veab oma väikest salongi Tallinnas, sidudes Lääne ja Ida filosoofiad ühtseks holistiliseks tervikuks.

Võistlustantsust ei tea Jüri just väga palju, küll aga on tema silm halastamatu koreograafilise terviku ja partnerite omavahelise kokkumängu tabamisel.

„Tantsud tähtedega“ alustab TV3 otse-eetris pühapäeval, 9. oktoobril.

Kommentaarid puuduvad