Ulme! Äsja ränkraskelt aerutamismaratonilt naasenud mehed plaanivad juba järgmist veelgi hullemat katsumust

Seitsmesed
Foto: Seitsmesed

“Seitsmeste” stuudios käisid külas Marek Lindmaa ja Martin Ilumets, kes läbisid hiljuti maailma raskeima aerutamismaratoni Kanadas Yukonis. Mehed rääkisid, kui keeruline see päriselt oli

Kuigi mehed alles saabusid koju, igatsevad nad juba sinna jõe peale tagasi. “Kodus on ka tore olla loomulikult, aga midagi jäi sinna looduse keskele. 90% inimestest ei suuda ära oodata, millal nad sealt minema saavad ja 10% mõtleb, millal tagasi saaks. Ma tahaksin sinna kindlasti tagasi saada,” ohkab Lindmaa. 

Mehed veetsid paadis kokku enam kui 50 tundi. “Pausi oleks saanud teha, aga vesi oli väga kõrge. Korraldajad hoiatasid, et mõelge enne kaks korda läbi, kui te veele lähete. Kõrge veetase on seal ohtlik, kõik ujub ringi ja pidevalt rõhutati sõna surm. Hoiatused olid päris tõsised,” meenutab Lindmaa.

Üks raskemaid väljakutseid selle maratoni juures oli unenappus ja unega võitlemine oli meeste jaoks äärmiselt keeruline. “Siiski me nautisime kogu protsessi täiega ja see loodus, lahe seltskond ja enda väljalülitamine on omaette kogemus,” kommenteerib Ilumets.

Maraton oli 715 kilomeetrit pikk, ent Lindmaa sõnul plaanivad nad midagi veel ekstreemsemat ette võtta. “Meil on plaanis lähema paari aasta jooksul ära teha Yukon 1000, mis on siis tuhat miili. Seal on kohustus 6 tundi ka päevas puhata ja 10 päevaga tuleb maraton läbi teha. Me läheme rekordi peale välja,” naeravad mehed.

Vaata intervjuud videost!

Kommentaarid puuduvad