Toomas Kirsi kolleegid mälestavad: kui sa temaga ühel lainel olid, siis ta oli väga palju abiks

Vladas ja Kärt
Foto: Seitsmesed

28. juunil lahkus meie hulgast tuntud teleprodutsent Toomas Kirss. “Seitsmeste” stuudios käisid külas näitlejad Vladas Radvilavičius ja Kärt Kross-Merilo, et meenutada lahkunud telemeest.

Vladas meenutab, kuidas ta esialgu vaid Teoteatris veidi näitles ja pärast juhuslikku kokkupuudet Kirsiga “Kelgukoerte” võtetel kaasati teda üha enam erinevatesse seriaalidesse.

Kärt mäletab, kuidas ta ühe seriaali võtetel lapseootele jäi ja kartis Kirsile seda öelda, sest ei tahtnud oma rollist ilma jääda. Ühel hetkel aga see siiski välja tuli ja tema üllatuseks kirjutas Kirss tema beebikõhu hoopis seriaali sisse. “Siis tuli muidugi nende allapoolevööd kõhu naljadega hakkama saada,” räägib ta.

Vladase sõnul temal Kirsiga hõõrumisi polnud, vaid nad said väga hästi läbi ja olid ühel lainel. “Ta ei tseremoonitsenud, ta ei keerutanud. Ta ütles nii, nagu asjad on. Kui sa temaga ühel lainel olid, siis ta oli väga palju abiks. Ta ei olnud piitsaga, vaid suhtumisega inimene,” meenutab ta.

Vaata intervjuud videost!

Režissöör ja produtsent Toomas Kirss sündis 3. novembril 1958. aastal Saaremaal. Kirss tegi telerežissöörina kultusfilmi “Jan Uuspõld läheb Tartusse” ja tootis ning lavastas mitmeid hinnatud telesarju nagu „Kelgukoerad“, „Pilvede all“, „Miss Marple“, „Salmonid“ jpt.

Kommentaarid puuduvad