Reklaam sulgub sekundi pärast

Psühholoog Rita Rätsepp stressiga kaasnevatest sümptomitest: see on koht, kui tuleks hakata otsima juba välist abi

Rita Rätsepp
Foto: TV3

Ukraina sõjas on toime pandud jõhkraid kuritegevusi. Kuidas peaksid sellega toime tulema nii sõjapõgenikud kui ka Eesti inimesed, kes hirmsate sündmuste kohta internetist loevad? Seitsmestes käis külas psühholoog Rita Rätsepp, kes selgitas, kuidas stressi ning ärevusega toime tulla.

"Eestlased, võrreldes laiema maailmaga, on selles suunas natukene tundlikumad, sest meil on Vene okupatsiooni kogemus. Me oskame selle olukorraga samastuda ja meil on olemas ka hirm sellepärast, et me teame, mis sellega kaasneda võib," tõdes Rätsepp, et see teema mõjutab tugevalt eestlaste vaimset tervist.

Stressist rääkida on Rätsepa sõnul oluline teha vahet, millal on tegemist igapäevase stressiga ja millal läheb stressitase nii kõrgeks, et iseennast aidata ei ole enam võimalik.

"Kui mitte miski enam ei sobi, kõik käib närvi, kõik on valesti, kõik teevad kõike valesti - see on see koht, kus ise asjal enam sabast kinni ei saa. Siis tuleks välist abi otsida," rääkis psühholoog.

Rätsepa sõnul on kõige olulisem ennetustöö, mitte tagajärgedega tegelemine. Selleks soovitab psühholoog leida endale mõni meeldib hobi, olla füüsiliselt aktiivne ja mõelda positiivseid mõtteid.

"Mina alustan päeva sellega, et ma mõtlen ühe toreda mõtte," ütles Rätsepp, et see aitab tal päevaks hea meelestatuse seada. 

Vaata lähemalt videost: 

Kommentaarid puuduvad