Kuidas ukrainlasi õigesti aidata? Susan Luitsalu: põgenikud ei ole probleem, vaid lahendus meie probleemidele

Susan Luitsalu
Foto: TV3

“Seitsmeste” stuudios käis külas kirjanik Susan Luitsalu, kes rääkis, mis vahe on õigel ja valel abistamisel.

Susani sõnul sai kõik alguse sellest, et ta ise ühel hetkel tundis, et vahet pole, millisel viisil kedagi aidata, siis haarab keegi sellest kinni ja kritiseerib. “Kui sa näiteks abistad kedagi ja räägid sellest, öeldakse, et sa uhkustad. Kui sa aga üldse sellest ei räägi, öeldakse, et tal on platvorm ja ta ei kasuta seda. Peaks justkui kõigile meeldima, aga seda ei saa,” kirjeldab ta.

Susan ise on koos oma perekonnaga ukrainlasi aidanud üsna mitmel moel, näiteks koostanud abipakke Punasele Ristile. Mis oleks aga parim viis nende abistamiseks? “Minu kolleeg ütles, et sa pead lihtsalt kuulama, mida igal inimesel on vaja. Nad tahavad kõik oma asjad südamelt ära saada ja juba see on abiks, kui neid kuulatakse,” selgitab Susan.

Lisaks ukrainlaste abistamisele on Susani sõnul jätkuvalt oluline hoida ka iseennast, sest muidu oled sa ühel hetkel läbi nagu kalts. “Me peame jaksama, see puudutab meid ka. See on meile nii lähedal ja me ei saa ennast lukku panna,” lisab ta. “Võiks mõelda neist mitte kui probleemist, vaid lahendusest meie probleemidele. Kõik, kes aitavad, aitavad õigesti.”

Vaata intervjuud videost!

Kommentaarid puuduvad