Tõeline pisarakiskuja! Uus TV3 saade “Salalaul” üllatab eriti südamlike muusikaliste etteastetega

Salalaul
Fotokollaaž: Kalev Lilleorg

Esmakordselt jõuab Eesti televaatajate ette uus saade „Salalaul“, kus meie armastatud staaridel pole aimugi, kui erilised üllatused neid ees ootavad.

Igas saates näeb mõnd lauljat, näitlejat, sportlast, poliitikut või mõnd kõigile tuntud inimest, kelle auks kõlavad muusikalised etteasted, mille on neile just spetsiaalselt saate jaoks ette valmistanud sõbrad, lähedased või hinnatud artistid. Staarid ei tea, kes, miks, kuidas ja millise esitusega neid üllatab, kuid kindel on see, et iga salalaul toob ilmsiks mõne südantsoojendava loo, austusavalduse või liigutava taaskohtumise.

„Salalaul“ on tõeliselt võimas ja emotsionaalne suursaade, mis põhineb maailmas tuntud formaadil „The Secret Song“. Saade “La Chanson Secrète” on aastaid olnud ülimalt armastatud Prantsusmaal, kus sel on olnud rekordilised vaatajanumbrid. Kuid näiteks ka Soomes on „Laulu Rakkaudelle“ üks viimaste aastate kõige populaarsemaid.

„Salalaulu“ stuudios, otse publiku silme ees, on spetsiaalne lava, mille keskel asub tool. Just sellele, pimendatud stuudio valgusvihku seatud toolile pannakse igas saates istuma tuntud inimesi, kel pole õrna aimugi, mis sealsamas kohe juhtuma hakkab. Staar istub toolil, süda ärevusest põksumas, peopesad higised ja peas keerlemas küsimused: „Mis siin toimub? Milleks ma peaksin valmis olema? Kes mind üllatada soovib? Aga äkki ma ei üllatugi? Miks ma üldse tulin? Millal see kõik juba algab?“

Staari pimestavad talle suunatud valguskiired ning ta ei näe inimesi, kes temast vaid mõne meetri kaugusel teisele poole valgusmüüri hiilivad, et neile armsat saatekangelast üllatama valmistuda. Ühtäkki valguskiired pöörduvad, kõlavad esimesed taktid tuttavast laulust ning kottpimedus kaob, et maad anda maagilistele minutitele, kus staarile väga erilise tähendusega laul vallandab uskumatu mälestuste ja emotsioonidetulva. Kui kõige lõpuks astuvad lavale ka ammused sõbrad, on taaskohtumised nii liigutavad, et õnne- ja tänupisarad voolavad nii staaril, üllatajatel, saatepublikul kui ka vaatajatel kodudes. Kõigi süda ja hind valguvad täis suurt soojust ja rõõmu inimeste, suhete, ühiste mälestuste, loomingu ja elu üle.

TV3 „Salalaulu“ saadetes ootavad erilised üllatused paljusid suurepäraseid inimesi. Näiteks kingitakse salalaul Helgi Sallole, Raivo E. Tammele, Kaie Kõrbile, Jaanus Nõgistole, Dave Bentonile, Marju Länikule, Grete Paiale, Maikenile, Inesele, Gerli Parmasele, Ivo Linnale ja veel mitmetele armastatud staaridele. Kõik nad on saatesse saabudes elevil ning nii mõnigi ei usu, et keegi neid üldse üllatada suudaks, ent tõsi on see, et tegelikult ootab neid üks elu kaunemaid ja meeldejäävamaid kogemusi.

Üheks eriliseks inimeseks, keda „Salalaul“ üllatab, on armastatud lauljanna ja näitlejanna Helgi Sallo, kes saatesse tulles kinnitas, et talle üllatused pigem ei istu: „Mulle ei meeldi üllatused. Kõik mu lähedased teavad seda ja nad ei üllata mind.“ Ometi viis ootamatult kõlanud tähendusrikas esitus ja lauljad ta mõtted tagasi noorusaega ning särav daam tunnistas, et on kogetust hingepõhjani liigutatud. „Vaat´ see oli tõesti üllatus, mida ma ei osanud oodata! See esitus on lihtsalt ilus, väga erilise hingusega. Ma olen väga tänulik, see oli nii armas,“ tundis ta pärast etteastet siirast rõõmu.

Üllatus ootab ka lauljannat Marju Länikut – seda nii tänu salalaulule kui ka meeleolukale taaskohtumisele. „Mind on elus ikka üllatatud ning loodan, et midagi põnevat, toredat, ettearvamatut ootab ees ka siin saates,“ märkis ta toolil istudes ja erilist hetke oodates.

Ka muusikapedagoog Maiken satub erilisse tooli, arutledes: „Kes mulle selle üllatuse siis teeb?“ Nimelt on Maiken tavaliselt ise see, kes „Salalaulu“ teletootja RUUT tiimis üllatusi ette valmistab. „Praegu on kummaline hetk, mida ma ei osanud üldse oodata. Eriti suur küsimus on ses osas, kuidas suudeti kõike minu eest nii osavalt varjata,“ muigab ta.

“Salalaul” on TV3 eetris pühapäevaõhtuti kell 19.30!

Kommentaarid puuduvad