Naabrist parema

toob teieni Inbank

Vannituba vajaks uuendust? Võida ostukrediiti..

naabrist parem vannituba
Pixabay.com

“Naabrist parem” saade hakkab vaikselt lõpu poole liikluma, saates on juba valminud paaride kaunid vannitoad. Toome teieni siinkohal mõned näpunäited, millega vannitoa sisustamisel arvestada, kui ka endal on plaanis väike vannitoa remont või uuenduskuur teha.

Vannituba on kindlasti üks olulisemaid ruume, kus pärast pikka päeva saab lõõgastuda ning hommikul end turgutada.

Funktsionaalsus

Vannitoa sisustuse valikul tuleb arvestada ruumi funktsionaalsusega. Tuleks kasutada materjale, mis on niiskuskindlad ja vastupidavad.

Levinumad niiskuskindlad materjalid:

 1. Keraamilised plaadid – on väga vastupidavad ja niiskuskindlad ning neid saab kasutada põrandate, seinte ja dušiseinte kaunistamiseks.
 2. Klaas – on vastupidav ja niiskuskindel, samuti lihtne puhastada.
 3. Veekindel vineer – on spetsiaalselt töödeldud vineer, mis on vastupidav niiskusele ja hallitusele.
 4. Plastikpaneelid – on suurepärane alternatiiv plaadile, kuna need on odavamad ja lihtsamad paigaldada. Need on ka vastupidavad ja niiskuskindlad.
 5. Roostevaba teras – on tugev ja vastupidav materjal..
 6. Looduskivi – on vastupidav ja niiskuskindel ning seda saab kasutada nii põrandate kui seinte kaunistamiseks.

On oluline valida sobivad materjalid vastavalt konkreetsele niiskuse tasemele, ruumi otstarbele ja stiilile. Samuti on oluline paigaldada need õigesti vastavalt tootja soovitustele, et tagada nende parim vastupidavus niiskusele.

Värv

Värvi valimisel tuleb arvestada, et vannituba on ruum, kus saun ei ole väga soovitatav. Seetõttu tasub värve valida heledates toonides, mis annavad ruumile valgust, laiendavad seda optiliselt ja nii võib muuta seda avaramaks. Heledates toonidest sobivad hästi kas valge, beež või pastelltoonid.

Kasuta võimalikult palju ka loomulikku valgust, lase päikesevalgusel sisse tulla akendest ja kasuta lisaks heledaid valgusteid.

Kasuta võimalusel ka peegleid, mis aitavad ruumi visuaalselt laiendada. Proovi paigutada peeglid vastamisi akendega, nii et valgus peegeldub neist tagasi ja ruum tundub veelgi suurem.

vannituba
Pixabay.com

Valgustus

Õige valgustus on vannitoa juures väga oluline, sest see aitab luua hubase õhkkonna, aga samas oleks piisavalt tugev ja ühtlane, et tagada mugavus ja turvalisus.

Kõige parem on valida looduslikku valgust, kuid kui see pole võimalik, siis on soovitatav kasutada erinevaid kunstvalgusteid. Seega tuleb valida lambid, mis suudavad valgustada kogu ruumi ja tagada head valgustingimused näiteks meikimiseks, habemeajamiseks või duši all käimiseks.

Ära unusta, et vannituba on niiskusrohke keskkond, siis tuleb valida ka niiskuskindel lamp, mis ei kahjustu veest ega aurust. Selleks sobivad hästi näiteks spetsiaalsed vannitoalambid.

Kappide valik

Kappide valikul tuleks arvestada nende funktsionaalsusega. Kappidega saab hoiustada kõiki vajalikke vannitoatarvikuid, seetõttu peaksid kapid olema piisavalt suured.

Sanitaartehnika

Sanitaartehnika valikul tuleks arvestada ruumi suuruse ja stiiliga. Näiteks, kui ruum on väike, siis on soovitatav valida kompaktsed tualetid ja vannid.

Kompaktsed tualetid on disainitud sobima väiksemasse ruumi, kus traditsioonilise tualeti jaoks võib olla vähe ruumi. Need on tavaliselt lühemad ja kitsamad kui tavalised tualetid ning neid on erinevates stiilides ja kujundustes.

Kompaktsete tualettide eelised hõlmavad ruumi säästmist, mis on eriti oluline väikestes vannitubades või WC-des. Need võivad olla ka lihtsamini hooldatavad, kuna neil on tavaliselt vähem nurki ja servi, kuhu mustus või praht koguneda võib. Samuti on mõnedel kompaktsetel tualettidel efektiivsem loputussüsteem, mis säästab vett.

Kuid nagu iga tualeti puhul, tuleb ka kompaktsed tualetid valida vastavalt oma vajadustele ja eelistustele. Enne lõpliku valiku tegemist, võrdle erinevaid mudeleid, et leida endale sobivaim.

Kompaktsed vannid on ideaalsed lahendused väikestele vannitubadele või siis juhul, kui soovitakse ruumi säästa. Siin on mõned võimalused, mida võib kaaluda:

 1. Nurkvann – on suurepärane valik, kui soovite säästa ruumi, kuna see sobib suurepäraselt nurka. See võib olla kas ristkülikukujuline või kumer.
 2. Sügav vann — kui olete spa-tüüpi vanni fänn, kuid teil on ruumipiirangud, võite kaaluda sügavat vanni. Need on tavaliselt väiksema pikkusega kui tavaline vann, kuid võivad olla sügavamad.
 3. Vann-dušikombinatsioon – kui teil on vähe ruumi, kuid soovite siiski nautida nii vanni kui ka duši eeliseid, võib vann-dušikombinatsioon olla teile hea valik. Need on tavaliselt kergemad ja kompaktsemad kui eraldi vann ja dušš.
 4. Ovaalsed vannid – ovaalsed vannid on stiilne ja võivad olla ka kompaktsed. Neid on erineva suurusega ja stiiliga, nii et kindlasti leiate midagi, mis sobib teie vannituppa.

Kõik need vanni tüübid on saadaval erinevates suurustes ja stiilides ning sobivad erinevatele eelistustele ja vajadustele. Enne valiku tegemist veendu, et mõõdate oma vannituba, et saaksite valida õige suurusega vanni.

vannituba
Pixabay.com
vannituba
Unsplash.com R ARCHITECTURE

Tarvikud

Vannitoa sisustuse jaoks on oluline valida sobivad tarvikud. Need peaksid olema praktilised ja sobima ruumi stiiliga. Näiteks võib valida erinevaid rätikuhoidjaid, vannitubade vaipu jne.

 • Lõpuks tuleb meeles pidada, et vannituba peaks olema koht, kus saate lõõgastuda ja tunda end mugavalt, seetõttu on oluline valida sisustus, mis vastab teie maitsele ja vajadustele.

Just nüüd leiad Northania kodulehelt ahvatleva kampaania, kus on võimalus võita vannitoa sisustamiseks 500 € eest ostukrediiti.

Vaata lähemalt siit:

“Naabrist parema” episoode saad järele vaadata ikka TV3Playst!

Kommentaarid puuduvad

Naabrist parema

toob teieni Inbank