Naabrist parema

toob teieni Inbank

Unistad soojemast elukohast? 10 põhjust, miks minna perega Hispaaniasse elama

hispaaniasse elama
Unsplash.com Susan Flynn

Kui “Naabrist parema” Sportlased ehk Cathy ja Marten plaanivad võidu korral oma konteiner-kodu Itaaliasse kolida ja sellega seoses vaatasime, mis võlu oleks elul Itaalias. Siis seekord võtame ette hoopis elu Hispaanias, kuna TV3 kevadhooaja üheks menusaates võttis üks Tallinna pere selle teekonna samuti ette.

Elamine Hispaanias, pakub mitmeid ahvatlevaid põhjuseid ja eeliseid, mis võivad muuta selle ideaalseks kohaks elamiseks. Allpool on toodud mõned märksõnad, mida peaks teadma Hispaaniasse elama kolides.

Päikeseline kliima

Hispaanias on tuntud päikeseline kliima, kus suvi on pikk ja soe ning talv on enamasti pehme. See tähendab rohkem päikesepaistet ja võimalusi nautida välitegevusi aastaringselt. Päikeseline ilm võib ka mõjuda positiivselt meeleolule ja üldisele heaolule.

Kultuuriline mitmekesisus

Hispaania on tuntud oma rikkaliku kultuuripärandi poolest, sealhulgas flamenco, tants, muusika ja rikkalik gastronoomia. Igal piirkonnal on oma ainulaadsed traditsioonid ja festivalid, mis pakuvad võimalust avastada uut ja sukelduda kohalikku elustiili.

  • Flamenco

Suurepärane toit

Hispaania on kuulus oma maitsva toidu poolest, siin on võimalik nautida värsket kohalikku toitu ja avastada erinevaid maitseid. Hispaania restoranid ja turud pakuvad laia valikut toiduelamusi. Mõned kuulsamad Hispaania road:

Paella

Paella on Valencias alguse saanud riisiroog, mida peetakse Hispaania köögi ikooniliseks tähiseks. See sisaldab riisi, mereande, liha, köögivilju ja maitseaineid ning on tuntud oma rikkaliku maitse ja kuldse välimuse poolest.

hispaaniasse elama
paella — FOTO: Unsplash.com Martin Becker

Tapas

Tapas on traditsiooniline Hispaania eelroogade valik, mis koosneb erinevatest väikestest taldrikutest, mida jagatakse laua ümber istuvate inimeste vahel. Tapas võib sisaldada erinevaid toite, nagu oliivid, singiviilud, juust, marinaadid, mereannid ja palju muud.

Jamón ibérico

Hispaania kuulsaim sink on valmistatud ibeeria sealiha põhjal ning seda peetakse maailma parimaks singiks. See on tuntud oma rikkaliku maitse, õrna tekstuuri ja pikalt kestva küpsemise poolest.

Gazpacho

Gazpacho on külmsupp, mis on valmistatud värskest köögiviljadest nagu tomatid, kurk, paprika ja sibul. See on suurepärane värskendav roog kuumadel suvepäevadel.

Churros

Churros on magus suupiste, mis koosneb praetud taignast, mis on tavaliselt rullitud suhkruga ja serveeritud koos sulatatud šokolaadikastmega. See on eriti populaarne hommikusöögiks või pärastlõunaseks maiustuseks.

Tortilla española

Tortilla española ehk Hispaania omlett on tüüpiline Hispaania roog, mis koosneb kartulitest, sibulast ja munadest. See on rikkaliku maitsega ja sageli serveeritakse lõunasöögiks või suupistena.

hispaaniasse elama
Unspash.com Blackieshoot – Tortilla española — FOTO: Unspash.com Blackieshoot

Need on vaid mõned näited Hispaania roogadest ja toiduainetest, mis esindavad selle rikkalikku ja mitmekesist kööki. Hispaania toidukultuur pakub midagi igale maitsele, olgu see siis mereannid, liharoad, juustud või magustoidud. Olles tuntud oma kvaliteetsete toiduainete ja kulinaarsete traditsioonide poolest, on Hispaania söök kindlasti elamusterohke kogemus.

Kvaliteetne haridussüsteem

Hispaanias on mitmeid kvaliteetseid haridusasutusi, alates algkoolidest kuni ülikoolideni. Riigis on ka palju rahvusvahelisi koolid, mis pakuvad mitmekultuurilist haridust ja võimalusi lastele kohanemiseks uues keskkonnas.

Rahvusvaheline kogukond

Hispaanias on mitmeid rahvusvahelisi kogukondi, mis loovad võimaluse tutvuda erinevate kultuuridega ja luua uusi sõprussuhteid. Samuti võib see muuta kohanemise uude keskkonda lihtsamaks, eriti peredele, kes soovivad luua uusi sidemeid ja tunda end koduselt.

Looduslik ilu ja elustiil

Hispaania on rikas kauni looduse poolest, sealhulgas mäed, rannad, rahvuspargid ja maalilised maastikud. Siin on võimalik nautida aktiivset elustiili ja osaleda erinevates tegevustes

Tervislik elustiil

Hispaanias on laialdaselt kättesaadavad spordirajatised ja võimalused aktiivseks eluviisiks. Kuna kliima soosib välitegevusi, on siin suurepärane võimalus nautida jalgrattasõitu, matkamist, rannas veeprotseduure ja palju muud. Hispaanlased on tuntud tervisliku toitumise ja aktiivse eluviisi poolest, mis võib perele pakkuda tervislikku keskkonda.

Mõistlik elukallidus

Hispaania elukallidus võib olla paljudes piirkondades taskukohane võrreldes teiste Euroopa riikidega. Kuigi suuremad linnad, nagu Madrid ja Barcelona, võivad olla kallimad, leidub Hispaanias ka palju taskukohasemaid piirkondi, kus saab luua kodu ja elada mugavalt.

Suurepärased transportühendused

Hispaanias on hästi välja arenenud transpordisüsteem, mis võimaldab hõlpsat liikumist erinevate piirkondade vahel. Riigis on ka suurepärased rahvusvahelised lennuühendused, mis muudavad reisimise teistesse Euroopa riikidesse või kodumaale lihtsaks.

Võimalused ettevõtluseks

Hispaanias on mitmeid ettevõtlusvõimalusi, eriti turismi, kinnisvara, toidu ja joogi ning teenuste valdkonnas. Riik soodustab ettevõtlust ja pakub mitmeid toetavaid programme ja soodustusi, mis võivad aidata uuel elukohal edukalt ettevõtlusega alustada.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Hispaania pakub perega elamiseks palju võimalusi ja eeliseid. Päikeseline kliima, kultuuriline mitmekesisus, suurepärane toit, kvaliteetne haridus, rahvusvaheline kogukond, looduslik ilu, tervislik elustiil, mõistlik elukallidus, suurepärased transportühendused ja ettevõtlusvõimalused on vaid mõned põhjused, miks võiks kaaluda Hispaaniasse kolimist. Lõplik otsus sõltub teie pere eelistustest, elustiilist ja vajadustest, kuid Hispaania võib pakkuda mitmekesist ja rikastavat elukogemust kogu perele.

Seniks, kui te veel kohvreid ei paki, siis ela kaasa, kuidas oma unistuste kodu ehitavad  “Naabrist parema” osalised. Saade on TV3 eetris ikka kolmapäeval kell 21.00 või vaata saateid järele TV3Playst!

hispaaniasse elama
Madriid — FOTO: Unsplash.com Alex Azabache

Kommentaarid puuduvad

Naabrist parema

toob teieni Inbank