Naabrist parema

toob teieni Inbank

Õhupuhasti pliidiplaadis – see ei ole ainus põhjus, miks minna üle induktsioonipliidile

Sisuturundus

õhupuhasti
Electrolux

Induktsioonpliit on toiduvalmistamise tehnoloogias üks viimase kümnendi suurimaid läbimurdeid. Samuti on sellega keetmine ja küpsetamine ohutum, sest induktsioon mitte ei soojenda pliidiplaati ja ümbritsevat õhku, vaid kuumutab panni elektromagnetvälja abil.

Nüüd lisas Electrolux induktsioonpliidiplaadile õhupuhasti, ja see näeb välja erakordselt šikk.

õhupuhasti
Electrolux

Õhupuhastiga pliidiplaadid

Minimalism ja funktsionaalsus on moes, seetõttu vajab köögidisain praegu tehnoloogilisi lahendusi. Muuhulgas võimalust, et õhupuhastit saaks paigaldada mujale kui pliidiplaadi kohale. Nüüd on see lahendus olemas  – pliidiplaadid, mille sisse on integreeritud õhupuhasti.

Pliidiplaadis paiknevad õhupuhastid sisaldavad söe- ja rasvafiltrit. Nende põhifunktsioon on sama, mis eelkäijatel – aidata köögis õhku värskendada. Seda on eriti nutikas kasutada avatud köögis, kus pärast söömist tahaks lõõgastuda nii, et toidulõhnu poleks tunda.

Kõik need filtrid on puhastatavad ja korduvkasutatavad: rasvafilter on pestav nõudepesumasinas ja söefiltri kasutusaega saab pikendada, kui seda ahjus kuumtöödelda. Electrolux pakub oma seadmetele lisaks Breeze-funktsiooni köögis õhu värskendamiseks ilma suuremat müra tekitamata.

õhupuhasti
Electrolux

1 liiter vett keema 3 minutiga

Selle võimsus ja jõudlus annab silmad ette paljudele – Electroluxi induktsioonpliidiplaadid suudavad keeta 1 liitri vett vaid 3 minutiga. 

„Nipp seisneb selles, et keetmisel kasutatakse ära kogu energia ja väga vähe soojust köetakse õhku,“ räägib kodumasinate ekspert ja Electroluxi koolitusjuht Margus Soots. „Induktsiooniga on elektrienergia kasutamine suunatud üksnes pottide-pannide põhjaaluse metalli kuumutamisele ning siit tulevad ka tulemused.“

Ekspert selgitab, et just toiduvalmistamisel töötab induktsioon võimsamalt kui näiteks gaasi- või elektripliidid. „Kui minna üle uuele pliidile, siis tuleb valmis olla ka selleks, et samade temperatuuriseadetega jätkates saab induktsioonpliidil tehtud toit kiiremini valmis,“ ütleb Soots.

õhupuhasti
Electrolux

Temperatuuri reguleerimine – kiire ja täpne

Pliidi sisselülitamise järel saab temperatuuri reguleerida sobivaks pea koheselt. „Seega ei mingit ootamist,“ nimetab ekspert veel ühe eelise gaasi- ja elektripliitide ees.

Samuti on induktsioonpliitidel temperatuur väga täpselt reguleeritav. “Kohe on võimalik minna üle kõrgelt temperatuurilt madalale ja vastupidi. Nii ei küpseta te enam kunagi liiga vähe ega liiga palju, ja kõik see on ka väga energiasäästlik,” jätkab Soots.

õhupuhasti
Electrolux

Suurem ohutus

„Ärge muretsege, kui unustate pärast keetmist induktsioonpliidiplaadi välja lülitada, sest kui potid või pannid on pliidiplaadilt ära võetud, siis lülitub induktsioonpliit automaatselt välja,“ jätkab Soots induktsioonpliidi tutvustamist.

Lisaks on mõned mudelid varustatud taimeriga. „Kui küpsetusaeg on lõppenud, siis lülitub taimeriga induktsioonkeeduala automaatselt välja, muutudes jahedaks. See kindlasti tagab suurema meelerahu.“

“Tänu induktsioonpliitide ainulaadsele tööpõhimõttele kuumenevad ainult kööginõud ja niisamuti saab küpsetuspinna hetkega maha jahutada. Ka on kasutatava keeduala ümbrus alati jahe ning sellega seoses on söögi tegemisel põletuse oht väiksem ning oleme suutnud ka tuleohutuse näitajaid parandada,“ loetleb Electroluxi kodumasinate ekspert.

õhupuhasti
Electrolux

Lihtne puhastada

Kuna induktsioonpliidid kuumutavad vaid keedunõusid, ja mitte pliidipinda, siis on selline pliit ka lihtsamini puhastatav. 

“Eemaldage õlipritsmed ja ülekeemise jäljed induktsioonpliidi pinnalt õrna pesuvahendi ja pehme rätikuga. Kuna tehnoloogia on hea, puudub isegi vajadus tugevamate puhastusviiside järele,“ ütleb Soots.

 Küsimusele, mida tähendab see, et induktsioonpliit on tehtud “keraamilisest klaasist” vastab ekspert, et see on väga tugev klaas, mis talub kõrgeid temperatuure ning äkilisi temperatuurimuutusi. „Pigem on kriimustamine tõenäoline, kui ollakse hooletud,“ ütleb ta.

õhupuhasti
Electrolux

Potid ja pannid, mis sobivad?

Fakt, mida induktsioonipliidi puhul veel teada tasub, on see, et kasutatavate pottide põhi peab olema induktsioonile sobiva koostisega. Uute pottide või pannide ostmisel otsige lihtsalt induktsioonilogo – spiraalvedru märki, mis tähistab seda kasutuskõlblikuks induktsioonpliidi peal.

„Traditsioonilistest köögiriistadest ei saa induktsioonpliidil kasutada emailpotte, sest need induktsioonpliidil ei kuumene. Samuti peab anuma põhi olema sile, sest ebatasase põhjaga anumad ei kuumene induktsioonipliidil ühtlaselt. Ka käega katsudes karedana tunduvad potipõhjad tasub induktsioonpliidist eemal hoida, sest see võib pliidiplaati kriimustada,“ märgib Soots.

Electrolux pöörab suurt tähelepanu ka teie ja teie pere turvalisusele, pakkudes selliseid funktsioone nagu kuumahoiatusindikaator, lapseluku kombinatsioon ja ainulaadne automaatse väljalülitusfunktsioon, et vältida võimalikke õnnetusi. Kõik see ühendab teie kööki parima toiduvalmistamise kogemuse. 

Kommentaarid puuduvad

Naabrist parema

toob teieni Inbank