Naabrist parema

toob teieni Inbank

SUUR ÜLEVAADE: kuidas läheb endistel “Naabrist parema” võitjatel täna?

"Naabrist parema" võitjad läbi aastate — FOTO: TV3 kollaaž

Juba homme kroonitakse uus “Naabrist parema” võitjapaar. Oma ehitatud merekonteineri nimel võistlevad Maakad, Sisuloojad, Sportlased ja Linnased. Mis on tänaseks saanud aga eelmise hooaja võitjatest?

2016 – neljanda hooaja võitjad Grete Lill ja Karl Kähr

Grete ja Karl pidid toona jagama oma elu elu Tallinna ja Põlva vahel, ent saate võitmine täitis nende ühise unistuse – nad said viimaks kokku kolida oma esimesse koju. 

2020. aasta augustis sõudis paar abieluranda. Oma armastuse tähistamiseks korraldasid nad suure pulmapeo, mida nimetasid Love Festivaliks.

Järgmise aasta 22. juulil sündis paarile esimene laps, poeg Franzi. Grete ja Karl on ühtlasi üks väheseid paare, kes siiani oma võidukorteris pesitsevad.

Vaata pilte Grete ja Karli võidukorterist!

2017 – viienda hooaja võitjad Jana ja Siim-Sten Palm

Toonased elukaaslased asusid võistlustulle, olles samal ajal lapsevanemad 7-kuusele tütrele Mia Isabelale. 2018. aastal paar ka abiellus ja uhke pulmapidu 115 külalisega peeti maha Harjumaal Rehe küünis.

2019. aastal müüs perekond saate võidukorteri maha ja neist said majaomanikud Pärnumaal Liu külas. 2020. aastal sündis perre teine tütar Ami Ariana. Tänavu aga teatas Jana sotsiaalmeedias, et tööde ja muude tegemiste tõttu peab perekond pilgu taas pealinna poole heitma.

Vaata fotot Jana ja Siim-Steni võidukorterist!

Jana ja Siim-Steni korter
Jana ja Siim-Steni korter — FOTO: TV3

2018 – kuuenda hooaja võitjad Helen ja Karl-Sander Saarik

Helen ja Karl-Sander elasid toona mehe vanemate juures ning saatevõit viis neid sammukese oma kodu loomisele lähemale.

Esmakordselt aga otsustas võitjapaar anda 25 protsenti oma võidust teise koha saanud saarlastele. „Hooaja vältel näha, kuidas üks perekond läheb kõigest koos läbi, terveneb ja kasvab kokku… loodame, et sellest on neile kasu ja nad ei pea jätma oma ehitatud armsat kodu kellegi teise jaoks ja saavad siia kolida,“ kommenteeris paar toona TV3-le.

2019. aastal sündis Heleni ja Karl-Sanderi perre esimene laps – poeg Kriss Pätrik. 2021. aastal sündis ka tütar Pauline Patria. Perekond elab oma võidukodus siiamaani.

Vaata fotosid Heleni ja Karl-Sanderi võidukorterist!

2019 – seitsmenda hooaja võitjad Kristel ja Hendrik Vesi

„Naabrist parema“ seitsmendas hooajas asusid ehituslahingusse Veskimöldres ja unistuste kodudeks saamist ootasid lausa 115-ruutmeetrised ridaelamuboksid.

Saate võitnud Kristel ja Hendrik paraku aga oma ehitatud kodu omanikuks ei saanudki, sest pärast saate lõppu selgus, et neil ei olnud võimalik pangast laenu saada. „Kuna Hendrik jäi keset saate tegemist töötuks, sest firma, kus ta töötas, lõpetas Eestis tegevuse, ning teadagi on Kristel beebiootel, siis hetkel me ühestki pangast laenu ei saa. Ja endal kahjuks ei ole 150 000 eurot tagataskust võtta, et see kodu endale soetada,“ kirjutas paar Facebookis.

2019. aasta septembris sündis paarile esimene laps – poeg Villiam Valter Vesi. Lapseootusest sai Kristel teada vahetult pärast seda, kui paar end „Naabrist parema“ saatesse kirja oli pannud. „Kogemata neid asju ei juhtu. Me oleme üheksa aastat koos olnud, suvel aasta aega abielus olnud. Saime aru, et peaksime planeerima beebit, me arvestasime sellega, et läheb nii palju aega, et proovime „Naabrist paremasse“ vahepeal. Kui olime teada saanud, et saime saatesse, saime järgmisel päeval teada, et ka beebi on tulemas,” ütles Kristel toona.

Vaata pilte Kristeli ja Hendriku võidukorterist!

2020 – kaheksanda hooaja võitjad Mari-Anne ja Eero Mikk

Seekord asusid võistlejad esmakordselt merekonteinereid tuunima, mille võitjad pärast endale said. Võitjad Mari-Anne ja Eero kasvatasid võtteperioodi vältel ühtlasi oma poega.

2020. aasta novembris teatasid nad, et panid oma konteinermaja müüki, sest see seisis lihtsalt tühjana ja põhjustas vaid tüli. Aasta hiljem soetasid nad lõpuks siiski oma kodu.

2022. aasta novembris palus Eero Mari-Anne kätt. Nad abiellusid sama aasta teisel jõulupühal.

Vaata fotosid Mari-Anne ja Eero võidukorterist!

2021 – Üheksanda hooaja võitjad Asko ja Merill

Oma konteineriga võidu koju toonud Asko ja Merill viisid selle Viinistule, Asko vanemate krundile. “”Naabrist parema” saate võit oli emotsionaalselt ehk üks eredamaid hetki, sest selle taga oli kuudepikkune protsess, kus õnnestumiste ja ebaõnnestumiste kaal oli suht võrdne. Võit oli kirss tordil, mis lubas järgnevatel sündmustel meie ees lahti rulluda nagu punane vaip,” sõnas paar TV3le.

Paar teatas 2021. aasta detsembris, et ootab perelisa. Poeg Ruu sündis 2022. aasta mais.

Asko ja Merill
Asko ja Merill — FOTO: TV3

2022 – Kümnenda hooaja võitjad Kirke ja Ander Talu

„Naabrist parema“ juubelihooaja võitsid Väike-Maarjast pärit Kirke ja Ander, kes ehitasid oma konteinerist ööbimisvõimalusega suveköögi, kus oma tulevase maja renoveerimise ajal elada ja hiljem sõpru võõrustada. Nii said nad vanemate juurest välja kolida.

“Ma pidin Kirket reaalselt laval püsti hoidma, sest ta oli minestamise äärel,” rääkis Ander pärast finaalsaadet.  

Noorte sõnul on raske uskuda, et teekond on läbi ning nemad saate võitsid. “Kas see ei olegi uni? Kas see ongi see, mida me mõtlesime kogu aeg?” ei suutnud Ander õnne uskuda. “Saame oma lastele ja lastelastele näidata, et oleme sellise maja võitnud.” 

Talud olid läbi saate tugevad favoriidid. Saates valmis neil ööbimisvõimalusega suveköök, kus plaanisid oma tulevase maja renoveerimise ajal elada ja hiljem sõpru võõrustada.

“Võrdlemisi kõik tuli nii välja nagu plaanitud,” rääkis Kirke, et nad on tulemusega väga rahul.

Peale saadet tõdes ka Kirke, et saate raskus on tegelikult meelest läinud ning kogemusele saab ainult positiivselt tagasi vaadata. “Selle emotsiooni pealt ma ehitaks paar aastat veel ja siis puhkaks,” tõdes Ander. 

Tänaseks on Kirke ja Ander oma võidukonteineri hoopis müüki pannud. Võtsime ühendust ka Kirkega, kes selgitas, millest selline otsus. “Müügi põhjus on väga lihtne. Me ehitame maja ja tasuta lõunaid pole olemas. Seetõttu, et kolida majja ja veel enne, et maja lõpuni ehitada, tuleb maha müüa suveköök.”

Vaata emotsionaalset intervjuud saate võitjatega videost:

“Naabrist parema” 11. hooaja võitja selgub juba 31. mail!

Kommentaarid puuduvad

Naabrist parema

toob teieni Inbank