Põlvamaa nõid paneb inimesi endasse vaatama: minu juurde tullakse viie põhiküsimusega

Taavi Libe tõdes järjekordses “Märgatud Eestis” saates, et alati on tal hea meel viia oma sõpru ehk vaatajaid väga erilistesse kohtadesse ja üks nõiatare on tõesti hea koht. Põlva maakonnas Pahtpää külas ootas teda perenaine Heli Ayera.

“Olen Põlva maakonnas, Pahtpää külas ja perenaine on minu kõrval, Heli Ayera. Sa on nõid?” ütles Taavi sissejuhatuseks. „Jah, igas külas on alati olnud nõid, alati mingisugune omamoodi tegelane. Olen päris palju ennast harinud, olen ka käinud Inglismaal nõidade koolis õppimas lausa, Glastonburys. Seal on maanõidade kool, keldi maanõidade kool. Eesti nõiad, kõik on olnud maanõiad,” ütles Heli Ayera.

Nõiatares on kaks hoonet, üks nagu püramiid ja teine nagu tare. „See sai valmis 2011. septembris. Siin ma teen tervendustööd, siin saab sees magada, ta on soojusutatud, olen ka talvel töötanud siin päris palju.”

Mis sõnumiga inimesed kõige rohkem Heli Ayera juurde jõuavad? „Ütleme, et on viis valdkonda keskeltläbi: füüsilise keha sees olevad haigused, kui arstiabi enam ei aita, siis nad on lihtsalt meeleheitel. Peresuhted. Surmad. Ettevõtlus ja suguvõsa needused. Meditsiinis tegeletakse väga palju praegu tagajärgedega, mitte ennetusega. Ma panen inimesi võimlema, endasse vaatama.“

Taavi uuris, kas nõiatare on naisele pelgalt töö tarbeks või ka eluruum. “Siin saab elada küll, aga see on minu tööruum.”

Vaata Heli Ayera lugu päises olevast videost alates 35:15 ja lisaks tervet “Märgatud Eestis” saadet TV3 Play keskkonnast.

Kommentaarid puuduvad