“Märgatud Eestis”: Väike-Maarjasse sõitjaid tervitav uhke nukkude loomaaed peab kaduma

Ka käesoleva nädala “Märgatud Eestis” uues episoodis ei saa Taavi Libe üle ega ümber eestlaste argimuredest. Esimesena viiakse televaataja tutvuma Väike-Maarja elusuuruses loomakujudega, mis alevikku sõitjaid juba aastaid on tervitanud.

Kui Tamsalu poolt sõita, siis täpselt siin algab Väike-Maarja ja esimene saabujaid tervitav aed on aastaid olnud suurte kujude aed. Taavini on aga jõudnud info, et see aeda võib õigepea siit kaduda. Miks? Seda ta läkski uurima.

“Kui Väike-Maarjasse sisse sõita, siis see aed on olnud väga paljudele inimestele rõõmuallikaks. Kohe hea tujuga saab vaadata igasuguseid toredaid skulptuure. Kuidas see asi on valminud?” 

„Ma käisin Aafrikas ja tütar ütles, et ema, kaameliga me sõita ei saanud, aga tee ise kaamel. Siin sees on puukarkass ja ainult kile, nii et seda võib üks inimene sülle ka võtta. Kile on sees ja kui vihm jookseb läbi, siis ta ei mädane. Talvel võtan ära, kile peale, puude alla ja seisis õues.“

“Kes on härra prototüüp?” näitab Taavi mehe kuju peale. „Ma töötan päästekoolis ja tegin seal poistele tõstmiseks 27 nukku. Liivakotid kaalusid 80 kilo. Siis kui valmis sain ja polnud enam nukke teha vaja, siis ütlesin emale, et teeme aiamaale. Hakkasin tegema ja siis hakkaski minema, krokodill, karu jne. Ja kui karu tegin, hakkas rahvas käima. Taheti ära osta, aga ei müünud,“ ütles Sirje.

Naise enda kodu on paarsada meetrit eemal. Kui palju on olnud juhtumeid, kus keegi sõidab ja vaatab, et tore aed ja hakkab omanikku otsima, kes talle ekskursiooni teeks? „Peamiselt laupäeval ja pühapäeval olingi aiamaal. Natuke käisin poes ära ja siis jälle tagasi. Nii et ma peamiselt nädalavahetusel nägin inimesi. Kui olen argipäeviti tööl, siis ei näinud, aga prouad käisid ja ütlesid, et oi, sul oli täna jälle palju inimesi.”

Tänavu sügisel need skulptuurid aga kaovad. Miks? ” Öeldi, et kujusid ei tohi olla. Ainult juurvilja või puuviljad. Nüüd kui vallast käidi, öeldi, et väga ilus, kõik korras, aga neid hoida ei tohi. Valla maa. Annan inimestele ära. Kaamel läheb Porkuni koolile. Hästi palju olen suuri loomi juba ära andnud.“ 

Toimuv on Sirje jaoks tunnetest tulvil. Vähem kui aasta tagasi suri tema ema ja iga rajatis siin aias tuletab meelde ühist toimetamist. 

Saa Alvari loost täpsemalt teada täna õhtul kell 20.00 TV3 saatest “Märgatud Eestis” ja TV3 Play keskkonnast.

Kommentaarid puuduvad