Kuidas öö hakul tasuta söögi pärast võideldakse ja miks see illegaalne on?

Täna “Laseris”: Salajane liikumine pimeduses: kuidas öö hakul tasuta söögi pärast võideldakse ja miks see illegaalne on?

Kuigi võõras prügikastis sorimine on Eestis ebaseaduslik, sukelduvad Kaia Solnik ja Margus Menert õhtuti poodide prügikastidesse, et päästa sealt kilode kaupa toitu. Nad ei käi poes, sest nende toidulaud tuleb prügikastist.

“Laseri” saatejuht Marii Karell läks Kaia ja Margusega koos ühele tavapärasele prügiretkele ja pilt, mis kastidest avanes, oli hämmastav.

Kilode kaupa kanakoibi, liha, kümneid pätse saia ja leiba – kõik kõlbulik kaup, mis on lihtsalt ära visatud. Kaia ja Margus kaevavad need asjad prügikasti põhjast välja, aga mitte sellepärast, et nad oleks eluheidikud või asotsiaalid. Miks nad siis seda teevad?

“Sest see on kole! See on kohutav, kuidas raisatakse,” põhjendab prügisukelduja Kaia Solnik pisaratega võideldes oma tegevust.

“Nii palju on tööd tehtud, et see leib üldse jõuaks siia ja siis see lõpetab lihtsalt prügikastis.”

Kaia ja Marguse tegevus on Eestis illegaalne. Üks isik on isegi prügisukeldumise eest tingimisi vangi mõistetud.

“Laser” näitab, milline elu öösel kaubanduskeskuste taga prügikastides käib, kuidas seal toitu jaotatakse ning juhatab vaataja kinnistesse toidujagamisgruppidesse, kus vahel võib tasuta saada pihve või köögivilju.

“Laser” on eetris juba täna õhtul kell 20:00 TV3s.

VAATA TREILERIT: