Reklaam sulgub sekundi pärast

Tõeline Eestimaa uhkus: jalgpallientusiast tegi Ukraina vutipoistele suure üllatuse

TV3 tunnustab pühapäeval taas kord Eestimaa uhkusi. Terve nädala tutvustame teile külasädemeid ja elupäästjaid, kes on oma tegudega teeninud ära suure tunnustuse. Teie ees on mees, kelle armastus jalgpalli vastu viis ta Ukraina sportlaste toetamiseni.

Tegu on hämmastava looga mehest, kes armastab jalgpalli ja ühest sõja jalgu jäänud Ukraina laste vutiklubist. Marek Tiits korraldas koos Paide linnameeskonnaga möödunud aastal laste jalgpalliturniiri ja tal tuli hullumeelne mõte: mis oleks, kui kutsuks Paide Ukraina sõpruslinna, Perejaslavi linna lapsed ka siia turniirile mängima sõjatandrilt?

Marek sõber Rain Hüva nimetab teda eriliseks sotsiaalse närviga inimeseks. "Tal on oskus tunnetada erinevaid valupunkte ja tal on oskus neid ka väga hästi sõnastada."

Marek Tiits ütles, et asjaga hakkas tegelema veebruaris-märtsis ning mais õnnestus inimesed kätte saada. "Vahepeal suhtlus katkes päevadeks ja kui vaatasid uudiseid ja sõjakaarti, siis oli ka aru saada, miks. Aga lõpuks me nad kätte saime. Nad ei tahtnud uskuda seda, et me seda neile pakume."

Kui toetajad ja sõbrad imestasidki, siis vaid hetkeks ja kohe mindi Mareki ideega kaasa. Ukraina laste toomine maksab päris palju. Selletarbeks kutsus Marek üles oma sõpru aitama ja muu hulgas pani ka sõber Rain oma õla alla. 

Esimene emotsioon, mis poiste näolt pärast tuhandeid kilomeetreid sõitu 3. augusti õhtul kohale jõudes peegeldas, ei unune Marekil iial. "See oli võib-olla isegi kõige raskem. Nende nelja päeva jooksul, mis nad siin olid. See, mis nende laste silmades olid, kui nad bussist maha tulid...nad olid loomulikult reisist väsinud, aga seal oli midagi sellist, mida seletada on väga raske. Nad olid väga kinnised. Hoidsid omavahel hästi kokku, hoidsid treeneritele hästi ligi. Nad ei olnud sellised nagu meie 11-12-aastased. Nad ei olnud käratsevad ja vabalt, nagu meie lapsed siin, nad olid väga teistmoodi."

Mareki sõber Jaanus Pruuli kirjeldab, et lastele oli mõeldud välja äge programm: nad said tehisjärve ääres olla, nad said Ajakeskust külastada, söötsime ja majutasime neid seal. Lõpuks said nad ka turniiril väga hea koha.

Sõber Rain Hüva ütles, et loodetavasti suutsid lapsed natukesekski unustada selle, mis toimub nende kodumaal täna.

Kui turniir sai läbi ja aeg oli hüvasti jätta, lubati peagi taaskohtuda. Sõja ajal Eestis, aga Ukraina võidu korral juba Perejaslavis. Marekil on oma sõpruskonnaga juba uued plaanid ning vaprad jalgpallipoisid on tagasi oodatud.

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad