Tänugala „Eestimaa uhkus“ soojendab südameid juba sel pühapäeval

Marek Lindmaa ja Liina Kanarbik
Marek Lindmaa ja Liina Kanarbik — FOTO: TV3

Juba kolmeteistkümnendat korda tunnustab TV3 tublisid inimesi Eestimaa uhkuse tiitliga. Pühapäeva õhtul otse-eetrisse jõudval tänugalal austatakse kümmet kangelast, kes on meie väikese riigi auks ja uhkuseks.

Tänavused kangelased Madis, Romet, Harry, Kersti, Janno, Liis, Meelis, Ahti, Algis ja Maria on pärit Eesti erinevaist paigust: Tartust ja Tartumaalt, Paidest, Rakverest, Tallinnast, Raplamaalt, Türi vallast, Lääne-Harju vallast ning ka Ukrainast. Nad on inimesed, kes on korda saatnud imetlust väärivaid erilisi tegusid. Olgu nad siis elupäästjad, nõrgemate toetajad, külasädemed või sooja südamega tublid abistajad, kes ei kõhkle, kui näevad, et nende võimuses on midagi paremaks muuta. Üks on kindel – nad on inimesed, kes seavad teiste heaolu enda omast ettepoole. 

Aasta alguses kogus „Seitsmeste uudiste“ toimetus kokku rahva saadetud vihjed tublide inimeste kohta ja seejärel tegi kandidaatide seast valiku „Eestimaa uhkuse“ žürii, kuhu tänavu kuuluvad esimees Ivo Linna ning Ülle Lichtfeldt, Karin Rask, Ragnar Klavan, Birgit Sarrap, Guido Kangur ja Annely Adermann.

Galaüritus toimub sel aastal Tallinna Muusika- ja Balletikooli MUBA kaunis saalis. „Eestimaa uhkuse“ pidulikule ja liigutavale tänuõhtule on publikuks kutsutud tuntud inimesed, kes kangelasi oma kohalolekuga austavad. Tunnustava tiitli kõrval saavad väljavalitud mälestuseks ka erilise kingituse – klaasikunstnik Agnes Tormi loodud headust ja tänu sümboliseeriva auhinnakuju, mille ulatavad neile ühiskonnas lugupeetud inimesed. Saalis kõlab elav muusika ning armastatud lauljate kõrval astuvad lavale ka MUBA õpilased, rõõmustades klassikalise muusika etteaste ning balletinumbriga.

Tänugalat juhivad „Seitsmeste uudiste“ ankrud Marek Lindmaa Liina Kanarbik. „Mulle meeldib mõelda, et „Eestimaa uhkus“ on see üks ja ainus, kus tõstame esile ja kõrgele neid inimesi meie seast, kes tegelikult ei oota midagi peale siira tänu. Nad panustavad ja teevad oluliselt rohkem kui teised ja seda sageli küsimata. Just tänu nende loomuomasele südameheadusele väärivad nad austust ja tänamist,“ märkis Liina Kanarbik.

„Eestimaa uhkus“ Liina Kanarbiku ja Marek Lindmaa juhtimisel on TV3 vaatajate ees juba sel pühapäeval kell 19.30.

Kommentaarid puuduvad