Eesti otsib superstaari

toob teieni Kooker

Superstaarisaates kolmandaks jäänud Taavi Peterson: Rein Rannapita poleks teatrivoorust edasi saanud

Rein Rannap ja Taavi Peterson 2007. aastal
Rein Rannap ja Taavi Peterson 2007. aastal — FOTO: Erakogu

Superstaarisaate esimesel hooajal tuntuks saanud Taavi Peterson oleks tänu mõnele äpardusele saatest äärepealt välja kukkunud, kuid suuresti tänu Rein Rannapi poolehoiule rühkis ta julgelt edasi ja avaldas muljet ka esiti väga kriitilisele Mihkel Rauale. Vaid paar kuud pärast saadet läks Taavi ka Rein Rannapiga hoogsale tuurile.

Superstaarisaate esimesel hooajal, 2007. aastal osalenud TaaviPeterson esitas Nukuteatris kohtunikele Terminaatori “See ei ole saladus” laulu, millega esinedes läks tal koguni kaks korda kõik aia taha ning ta jalutas lavalt minema. Seetõttu ei mõistnud Mihkel Raud Rein Rannapi arvamust ja tahtis Taavi saatest minema saata. Raua ja Rannapi vahel tekkis vaidlus, kus Rannap väitis, et ta on just sellise häälega inimest otsinud.

“Ta läks lavalt minema… kujuta ette, et sa oled koos temaga klaverikontserdil ja ta läheb minema. Nii palju kui ma teda olen näinud, on tal koguaeg mingisugune häda,” ütles Raud Rannapile.

“Edasi,” ütles Rannap pärast seda, kui Taavi oli taas lavalt minema läinud. “Nalja teed või?” ei mõistnud Raud Rannapi suhtumist. “Tahad öelda, et lauljad tulevadki lavale, lähevad minema, laulavad valesti, tulevad vales kohas sisse, keeravad kõik p****?”

“Mis tal viga on? Mul on nii kahju,” ütles Heidy Purga.

Pärast superstaarisaadet läksid Rein Rannapiga „Klaver tuleb küll” tuurile, mis osutus väga menukaks. Meenuta midagi sellega seonduvalt.

Sain ikka sellise laksu kohe…pea 30 kontserti kuu ajaga, mõni päev kaks kontserti. Siiamaani pole sellist hullumeelset tuuri olnud. Kuidagi ma selle tuuri aga välja vedasin. Esinesime paljudes kirikutes ning kuidagi hakkasid kirikuinimestele osad lood vastukarva käima ning väljendati arvamust, et need ikka ei sobi kirikusse ning osad kohad jäidki välja. “Õhtunägemuse” laulusõnad „heldus päike on loojas, loojasse tõmbunud” võib osadele tuua mõtted, et see nüüd ei sobi kirikusse. Võib-olla oli asi ka esitlusviisis, me tegime neid kontserte ikka üsna rajult, see polnud lembelaulutuur.

Tuli see võimalus sulle toona üllatusena?

Ma ei tea, kas see kutse just üllatusena tuli. Rein Rannap näitas juba saate ajal sümpaatiat, et ma talle muusikaliselt väga meeldin. Ega ma ei oleks vist Rannapita teatrivoorust edasi saanud. Seal läks mul põhimõtteliselt kõik pekki, sest seal pidi valima kolme loo vahel ja ükski polnud mulle väga sobiv. See oli kõige raskem proovikivi. Järgmistes voorudes oli mul juba lihtne, kuna sain ise lugusid valida.

Ütlesid ühes intervjuus: „Pärast seda tuuri jäin, mokk töllakil, vahtima. Ma ei osanud eriti midagi peale hakata”.

Mul tuli korraga nii palju asju peale ja pärast tuuri ma justkui vajusin talveunne. Pärast seda magasin vist kaks nädalat 15 tundi päevas ja ei söönud ka eriti midagi. See trall võttis täitsa läbi. Sügisel hakkasin vaikselt uuesti tegutsema.

Loe Taavi Pteresoni täispikka intervjuud SIIT ja vaata tema esinemisi ja kohtunike kommentaare 2007. aasta staarisaates SIIT.

Kommentaarid puuduvad

Eesti otsib superstaari

toob teieni Kooker