Eesti otsib superstaari

toob teieni Kooker

Kuhu kadus Rasmus Rändvee? Vaata, millega tegeleb kunagine superstaari võitja täna

Rasmus Rändvee lendas tähena meelelahutusmaastiku orbiidile aastal 2012, kui ta osales “Eesti otsib superstaari” viiendas hooajas. Kuigi Rasmusel õnnestus saade koguni võita ja mõnda aega sai ka viljeletud muusikukarjääri, on see tänaseks unustusse vajunud.

Rändvee oli 17-aastane, kui ta staarisaatesse kandideeris. Ta õppis siis Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi 10. klassis ja oli ansambli Facelift Deer solist. Ansambel ise loodi aastal 2011.

Rändvee pääses finaalidesse kohtunike valikul alles kolmandas stuudiovoorus, olles varem välja jäänud telefonihääletusel nii esimeses kui ka teises stuudiovoorus. Ta laulis lohutusvoorus Kings of Leoni lugu “Use Somebody”.

Rasmus Rändvee
Rasmus Rändvee — FOTO: TV3

23. detsembril 2012 kuulutati Nokia Kontserdimajas välja võitja, kes sai auhinnaks superstaari nimetuse, plaadilepingu Universal Musicuga ja 10 000 eurot. Selle koha eest võitles Rändvee koos Elina Borniga ja võitis saate 59% poolthäältega.

Ka kohtunikele meeldis Rändvee esitus väga. “Fantastilised liigutused, kõik see elu, mis sinu sees pulbitseb, kandub edasi nii muusikasse kui kogu sellesse saali. Lihtsalt rõõm on vaadata sind laval laulmas,” kommenteeris Maarja-Liis Ilus.

Pärast superstaarisaadet andis Rändvee 2013. aastal välja debüütalbumi koos oma ansambliga Facelift Deer ja aastal 2014 sai bänd Eesti Muusikaauhindadel auhinna aasta uue tulijana ja aasta parima rokkalbumi eest. Üheskoos osaleti 2013 aastal ka Eesti Laulul looga “Dance”, mis saavutas seitsmenda koha.

Bändi tähelend jäi aga lühikeseks ja peagi läksid kõik liikmed oma teed. Rändvee võttis end kätte ja alustas hoopis soolokarjääri. Aastal 2016 ilmus tema esimene singel “This Love”, mille kaasautorid olid Bert Prinkenfeld, Stewart James Brock ja Ewert Sundja. Lugu esitati ka Eesti Laulu konkursile, kus see pälvis sooja vastuvõtu ning pääses finaali, saavutades lõpuks kolmanda koha.

Aastal 2019 läks Rändvee Tallinna tehnikaülikooli magistrantuuri ärirahandust õppima. “Tegelikult mõtlesin ma päris tõsiselt ka muusikat õppima minna ja kaalusin ka Balti filmi- ja meediakooli režissööriõpet. Sel aastal, kui ma keskkooli lõpetasin, ei olnud aga BFM-is sisseastumiskatseid ja mõtlesin, et õpin vahepeal midagi muud,” kommenteeris ta Õhtulehele

Rändvee järgmised singlid “Falling in love with you”, “Kas süda veel lööb” ja “Young” ilmusid aastatel 2018-2019. Rändvee viimane muusikaline etteaste jääb aga aastasse 2020, kui laulja osales taaskord Eesti Laulul looga “Young” ning saavutas 12. koha.

Kommentaarid puuduvad

Eesti otsib superstaari

toob teieni Kooker