Kas teadsid? Armudes võivad “liblikad kõhus” viidata hoopis hirmutundele partneri ees

— FOTO: 123rf

Armudes räägivad paljud inimesed, et neil on oma partneri peale mõeldes “liblikad kõhus”. Tuleb välja, et paljudel juhtudel ei tähendada see midagi positiivset, vaid hoopis hirmutunnet või ärevust partneri ees.

Terapeut Kati Paeoru sõnul sõltub “liblikad kõhus” tunne paljuski sellest, millised on inimese uskumused armastuse kohta.

“Ma arvan, et „liblikad“ kõhus võib tähendada nii erutust ja elevust, kui ärevust,” ütles terapeut. 

“Kui kodus oli armastav ja aktsepteeriv eeskuju, siis on „liblikad“ kõhus elevus ja hea ootus. Kui kodus oli emotsionaalne leigus ja/või verbaalne või füüsiline vägivald, siis võib armumine tähendada hirmu ja ärevuse tunnet,” selgitas Kati. 

Naine lisas, et kui keha reageerib, kas elevuse või ärevusega, siis see näitab, et emotsionaalne side on partneriga olemas. “Kuid mitte tingimata ilusa armastuse ootus,” märkis ta. 

Kati sõnul on see tavapärane, et inimesed armuvad ära inimestesse, kellel on sarnasusi nende lähedastega. 

“Baasuskumus on, kui olukord on tuttav ja oled elus, järelikult elule ohtu ei ole. Seega jah, üsna sageli armutakse nii-öelda kodus nähtud armastuse mustrisse, ka katkistesse seetõttu, et see on tuttav muster,” tõdes terapeut.

“Sageli võib valitud partner meenutada isa või ema, vanaisa või vanaema. Eluline kurb näide on, et naine, kes suudab vägivaldse suhte lõpetada, alustab sageli uut suhet taas vägivaldse mehega. Mitte, et vägivald meeldiks naisele, kuid see on osa tema armastuse mustrist, lapsepõlves oli vägivald tema elu osa, see tundub talle armastusena ning ta loodab, et seekord läheb paremini, ta armub ja vägivalda ei järgne. Enamasti vägivaldne uus mees ei muutu ja naine kogeb taas vägivalda.”

Vaata ka teisi põnevaid Kati vastuseid armastuse ja suhetega seotud küsimustele siit: https://www.tv3.ee/3-portaal/tele-ja-kino/armastus/armumine-sudamevalu-ja-petmine-terapeut-vastab-koige-levinumatele-suhtekusimustele/ 

Kommentaarid puuduvad