4 põhjust, miks liisingule eelistada COOP Panga autolaenu

Sisuturundus

autolaen
COOP Pank AS

Kauaoodatud kevad on alanud ja koos sellega ka aktiivne autode ostu- ja müügihooaeg. Kuid kõikuv majandusseis võib  paljusid panna  mõtlema, kas uue neljarattalise sõbra ostmiseks on hetkel mõistlik aeg või tuleks autode müügikuulutused praegu hoopiski kinni panna.

Kui uue sõiduvahendi soetamine lööb eelarve lõhki, võib autolaen olla hea abimees, mis võimaldab headel tingimustel unistuste auto omanikuks saada. Millised on aga peamised eelised ja argumendid, miks valida uue neljarattalise soetamiseks just Coop Panga autolaen, jagab meiega Coop Finantsi väikelaenu tootejuht Paul Lilje. 

1. Kiire ja lihtne laenutaotlus ning kasutajasõbralik protsess 

Autolaenu taotluse saad mugavalt täita veebis ning see annab hea võimaluse suuremad väljaminekud pikema aja peale ära jagada. “Nii saad täpselt oma igakuist eelarvet planeerida ja väldid laenu tagasi maksmisel tekkivaid üllatusi,” sõnab Lilje. “Meie laenutaotluse protsess on nii lihtne, et jõuad taotluse vaid mõne minutiga ära teha,” kirjeldab Lilje.

Taotluse kinnitamisel kantakse laenusumma Sinu kontole hiljemalt järgmisel tööpäeval  – nii ei pea muretsema, et keegi Sinu unistuste auto nina eest ära ostab. Lisaks sellele on tüüpiliselt liisingusumma alates 5000 € – autolaenu puhul algab laenusumma vaid 300 eurost ning lõppeb 25 000 euroga. “See annab Sulle veelgi vabamad käed, millist mootorsõidukit osta,” toob Lilje välja. 

 2. Auto kuulub Sulle, mitte pangale

Üks suurimaid eeliseid autolaenu puhul on kindlasti see, et auto ainuomanik oled just Sina ise. “Erinevalt liisingust, kus auto on kõigest justkui renditav objekt, omad autot Sina ja Sul on vabadus seda kohandada või müüa vastavalt oma soovile,” kirjeldab Lilje autolaenu eeliseid.

Liisingu puhul aga saab auto Sinu omaks alles pärast pikaaegseid osamakseid.  “Peale selle saad autolaenu abil soetada näiteks mõne vinge uunikumi, mille müügilt on võimalik ka kasumit teenida, mis liisingu puhul on pea võimatu, kuna väga vanu autosid liisingu abil soetada ei saa,” annab Lilje nõu. Samuti puuduvad autolaenu puhul piirangud auto kasutamisele, sh. läbisõidupiirang või -näit, seega on autolaen kindlasti tunduvalt paindlikum sõiduki soetamise vahend kui liising.  

3. Vabadus valida – auto ei pea olema uus 

Autolaenu võtmisel ei ole oluline, kas sõiduk on uus või kasutatud – viimane avab auto ostmiseks turul palju laiema valiku. “Saad valida masina, mis vastab Sinu eelarvele ja vajadustele, olgu selleks pere peamine auto, hobiauto, mootorratas, ATV või hoopis järelkäru,” toob Lilje välja. “Kindlasti tuleb aga nii-öelda mitmenda ringi sõidukit soetades olla tähelepanelikum ja veenduda, et kasutatud auto vastab kõikidele nõuetele ning teha eeltöö, millised on eeldatavad hooldus- ja remondikulud,” soovitab Lilje. Vanema sõidukiga kaasnevad hooldus- ja remondikulud võivad Lilje sõnul  olla kõrgemad kui uuel mootorsõidukil. 

4. Kaskokindlustus on vabatahtlik 

Autolaenu eelis on kindlasti see, et kaskokindlustus on vabatahtlik: liisingu puhul on kaskokindlustus vajalik ning see on üsna kallis lisakulu. “Ostes uue neljarattalise autolaenu abil, ei ole kasko kohustuslik, mis omakorda võib säästa laenuperioodi jooksul märkimisväärse summa raha,” sõnab Lilje.

Sellest hoolimata soovitame igal juhul oma auto võimalikult laiapõhjalise kindlustuskaitsega kindlustada, et oma riske võimalikult palju maandada. Lilje soovitab kindlustuskaitsele lisaks ka mõelda laenukindlustusele. “Laenukindlustus aitab ootamatuste korral nagu õnnetus, töö kaotus või ajutiselt töölt eemale jäämine, et finantskahjusid korvata,” annab Lilje nõu. 

Kas autolaen on minu jaoks õige valik? 

Kui vastad järgnevatele punktidele jaatavalt, on autolaen Sinu jaoks sobiv valik:

  • Soovin saada kohe auto omanikuks ;
  • Tahan soetada vanemat (rohkem kui üle 5 aasta) autot ;
  • Olen nõus igakuiselt veidi rohkem rahaliselt panustama, kuid seeläbi omada vara ehk autot omada ;
  • Soovin auto osta ilma sissemakset tegemata.

Kokkuvõttes võib öelda, et kuigi autoliising on paljudele ahvatlev valik oma väikeste väiksemate osamaksete poolest, siis autolaen annab vabamad käed: Sa omad oma autot ise, mitte ei rendi seda liisingupartnerilt ning autolaen annab Sulle on rohkem vabadust ning ja paindlikkust. Lisaks võid autolaenu taotleda ka enne konkreetse sõiduki valimist – nii saad olla kindel, et oma unistuste auto leidmisel ei jää Sa sellest ilma. 

Kui tundub, et auto soetamine lööb eelarve lõhki, siis hea abimees on abiks autolaen, tänu millele saad headel tingimustel uue sõiduvahendi soetada. Sa saad mugavalt esitada autolaenu taotluse veebikeskkonnas ning sul on võimalus jagada suuremad kulutused pikema perioodi peale ära.

Kommentaarid puuduvad