Mis toimub? Eurovisiooni fännid on uue hääletamissüsteemi peale maruvihased

Eurovisioon
Foto: EBU/Corinne Cumming

Täna avalikustati suur uudis, et tuleva aasta Eurovisiooni hääletamissüsteem saab olema kardinaalselt erinev varasemast.

Esmakordselt antakse märkimisväärselt rohkem võimu televaatajate kätte ning hääletada saavad absoluutselt kõikide riikide kodanikud. 

2023. aastal toimub Eurovisioon Liverpoolis ja uue hääletamissüsteemi kohaselt saavad poolfinaalides hääletada ainult televaatajad ning rahvusvahelisi žüriisid enam ei kaasata. Viimati kasutati sellist süsteemi 2009. aastal.

Finaalis saavad hääletada juba nii žüriiliikmed kui ka televaatajad. Esimest korda saavad oma hääle anda ka fännid nendest riikidest, mis võistlusel ei osale. Nende hääled pannakse kokku ning tekib eraldi „riik“, mis annab täpselt samamoodi punkte nagu osalevad riigid.

Säärane muudatus on fännid aga tagajalgadele ajanud ja omajagu segadust tekitanud. Kardetakse, et nüüd võivad kõik lauluvõistlusel kõlavad ballaadid finaalile “headaega” öelda ja edasi pääsevad lood, mis ongi suunatud pigem televaatajatele kui professionaalsetele muusikutele.

Ühtlasi kardetakse, et rahvusvahelised fännid, kes ei ela üheski Eurovisioonil osalevas riigis, lükkavad oma hääletamisega tulemused sassi.

Kommentaarid puuduvad