Armastatud telenägu, lauljad ja näitleja: vaata, kes on tänavuse Eurovisiooni saatejuhid

Julia Sanina, Graham Norton, Hannah Waddingham ja Alesha Dixon
Julia Sanina, Graham Norton, Hannah Waddingham ja Alesha Dixon — FOTO: Eurovision

BBC avalikustas tänavuse Eurovisiooni saatejuhid. Suurvõistlust hakkavad ekraanidel vedama Alesha Dixon, Graham Norton, Hannah Waddingham ja Julia Sanina.

Kuna sõja tõttu ei ole eelmise aasta võitjariigil Ukrainal võimalik lauluvõistlust korraldada, toimub tänavune Eurovisioon Ühendkuningriigis. Kuigi võistlus toimub Ühendkuningriik, on Eurovisioon korraldajate sõnul siiski tehtud Ukraina auks.

67. Eurovisiooni lauluvõistluse poolfinaale juhivad näitleja Hannah Waddingham, laulja ja telesaatejuht Alesha Dixon ning Ukrainast pärit laulja Julia Sanina. Lauluvõistluse finaalis liitub nendega saatejuht Graham Norton.

Emmy auhinnaga pärjatud “Ted Lassos” mängiv näitleja Hannah Waddingham on olnud nomineeritud kolmele Olivieri auhinnale ja on mänginud mitmetes muusikalides.

Julia Sanina oli Ukrainas saate “Tantsud tähtedega” finalist ja Ukraina “X-Factori” kohtunik. 2016. aastal võttis tema bänd The Hardkiss osa Eurovisiooni lauluvõistluse riiklikust eelvoorust, saavutades üldarvestuses teise koha. Samuti on ta Ukraina Eurovisiooni ehk Vidbiri kohtunik.

Bändist Mis-Teeq tuntud Alesha Dixon on mitmel korral Briti muusikaedetabelite tippu tõusnud artist. Samuti on ta edukas saatejuht ja mitmete talendisaadete kohtunik.

Graham Norton on Ühendkuningriigis Eurovisiooni lauluvõistlust kommenteerinud alates 2009. aastast. Nortonil on omanimeline telesaade “Graham Norton Show”.

Eurovisiooni poolfinaalid toimuvad Liverpoolis 9. ja 11. mail ning finaal leiab aset 13. mail. Eestis esindav Alika astub võistlustulle 11. mail.

Kommentaarid puuduvad