Reklaam sulgub sekundi pärast

Joogaõpetaja Ketty Heinastu: õpi iseennast armastama, ela hetkes ja ole tänulik

Ketty Heinastu
Ketty Heinastu — FOTO: Joogastuudio Roheline Ingel

Joogaõpetaja Ketty Heinastu sõnab, et jooga on teda palju aidanud füüsilisel ja vaimsel tasandil. Ta on tänu selle saanud lahti unehäiretest ning saavutanud parema kontakti enda kehaga. Jooga, õhtused hingamisharjutused, füüsilised venitusharjutused ja õhtune pikk sügav hingamine, mis aitasid vabaneda päevastest mõtetest ning meelel rahuneda, tagasid lisaks ka rahulikuma une ning hommikul tundis ta end taas väljapuhanuna. Ta annab nõu, mille abil võib leida sisemise rahu.

Heliteraapia lõõgastab ja toob rahu

Heliteraapia on vibratsiooni põhimõttel tervendamine.Ketty selgitab, et kvantfüüsikud on tõestanud, et kõik meie ümber on energia ehk vibratsioon. „Meie keha koosneb 75% ulatuses veest, seega heliteraapia seansil hakkab meie keha veel aktiivsemalt „helisema“ erinevate pillide (helikausid, gong, šamaanitrumm jne) mõjul tänu suurele vedelikukogusele meie kehas. Sagedused ja vibratsioonid liiguvad kehas väga kiiresti, seisvast veest tekib purskkaevu efekt,“ selgitab joogaõpetaja heliteraapia omadusi.

Pillide helid heliteraapias aitavad meie kehal ise terveneda. Joogamatil lamades ei pea sa millessegi uskuma, sinu keha toimetab ise. Teraapia lõõgastab meid ja see loob meis sisemist rahu. „Kui veel suudad selles hetkes magama jääda, siis see on parim. Heliteraapias ei maga sa midagi maha,“ ütleb Ketty.

Sisemist rahulolu võib leida väga erinevatest valdkondadest

Maailm on viimastel aastatel seoses pandeemia ja sõjaga väga palju muutunud. See on meid mõjutanud ka sisemiselt – ärevus, stress ja unetus. Ketty soovib jagada teistele seda, mis on teda aidanud: „Kui mul on saalis 10 inimest ja kui juba üks inimene saab endale sisemist tuge joogast või heliteraapiast, siis olen õnnelik,“ selgitab joogaõpetaja , kuidas tema tegevusvaldkond maailma ja inimeste elu paremaks muudad. „Sisemist rahulolu võib leida väga erinevatest valdkondadest. Julgustan inimesi proovima ja katsetama!“

Ta usub, et kõike mida ta teeb, tuleb talle mitmekordselt tagasi. See, mida ta teeb, on juba tema valik. Igaüks meist on iseenda õnnesepp. Erinevad lapsepõlvetraumad ja muud negatiivsed kogemused mõjutavad meid tugevalt, kui õnneks on tänapäeval mitmeid erinevaid tehnikaid, mis meid aitavad ja tervendavad. Vastutame kõik iseenda heaolu eest. „Teiste süüdistamine on ainult vabanduse leidmine ja ei vii kuhugi. Peeglisse tuleb vaadata meil endil, kuid vahel võib see väga raskeks osutuda,“ nendib Ketty. Sünnime siia ilma üksinda ning lahkume samamoodi üksinda, kõik mis jääb nende kahe sündmuse vahele on meie laenatud nautimiseks. Keegi ei tule sinu ellu juhuslikult ja kõik mustrid korduvad niikaua, kuni õpid neist.

Kasulikud nõuanded

  • Õpi iseennast armastama – nimetagem seda eluterveks egoismiks. Igapäevaelus soovime tihti enda perele, sõpradele ja kollektiivile anda endast kõik, unustades enda vajadused, mille tõttu on läbipõlemine ja depressioon kiired tulema. Kõrbes vett leides pead ju esmalt enda janu kustutama, et oleks jõudu teistele vett viia.
  • Ela hetkes – Minevik oli ja tulevik tuleb, aga sina oled just siin ja praegu. See ei tähenda, et tulevikuplaane ei tohiks olla. Vastupidi, sinu tulevikuplaanid realiseeruvad sinu jaoks õigel ajal, kuid oluline on olla teadlikult ka praeguses hetkes kohal.
  • Joo piisavalt vett ja hinga sügavamalt – vedelikupuudus võib tekitada ärevushäireid. Meie keha on tihti vedelikupuuduses, kui neerupealsed ei saa selle tõttu korralikult töötada, siis saab aju signaali, et midagi on meie kehas valesti ja muutume rahutuks. Kogu keha läheb pingesse ning hakkame muretsema. Tänu sellele hakkab meie süda pekslema ja raske on hingata, oma osa lisab ka muretsemine. Sellistel hetkedel on hea esmalt tarbida vett ja keskenduda hingamisele, näiteks 4 sekundit rahulikku sisse hingamist, 4 sekundit hinge kinni hoidmist, 4 sekundit välja hingamist ja 4 sekundit hinge väljas hoidmist. Kui me ei hinga korrektselt ja sügavalt, siis kopsud ei saa piisavalt koormust, mis omakorda soodustab haiguste teket. Kui me ei saa piisavalt värsket õhku, siis ei saa ka veri puhastuda ja jääkained, mis peaks kehast välja minema, kantakse vereringe poolt hoopis kehasse laiali.
  • Tunne tänulikust – sa oled elus ja terve, sul on lähedased ja sõbrad, soe tuba, söök laual, katus pea kohal. Meil on tegelikult väga palju, mille üle juba olla tänulik!

Kokkuvõtlikult peab joogaõpetaja kõige olulisemaks vee tarbimist, sügavat hingamist, hetke nautimist ja iseenda armastamist, peale mida saad ka oma lähedastele armastust pakkuda. „Ela enda elu ja leia enda elule mõte! See ei pea olema jooga, kuid proovi erinevaid asju,“ soovitab ta.

Siit tuleneb ka Ketty õnnevalem – ela ise ja lase teistel elada nii, nagu me hetkel oskame. Ära kritiseeri ennast ega teisi, aktsepteeri elu sellisena, nagu ta hetkel on ja usu, et et oled alati hoitud ja kaitstud kõrgemate jõudude poolt. Ole lihtsalt sina ise!

Kolm raamatusoovitust

Kes ma olen? Miks ma siin maailmas olen? Mida enda eluga peale hakata? Mis on õnn, kust teda leida ja kuidas teda enda sees hoida? Kuidas iseennast aidata? „Kõik raamatud kannavad ühte sõnumit. Enda otsimine, enda väe leidmine, musta auku kukkumine ja sealt jälle enda ülestöötamine,“ põhjendab ta oma raamatusoovitusi.

  • Paulo Coelho "Alkeemik"
  • Roxie Nefousi "Manifesteeri"
  • Dr Joe Dispenza "Üleloomulikkuse saavutamine"